Home НОВИНИ УКРАЇНИ Зеленський затвердив санкції проти Медведчука
7 дней ago

Зеленський затвердив санкції проти Медведчука

zelenskij zatverdiv sankciyi proti medvedchuka 32f913f - Зеленський затвердив санкції проти Медведчука

Фото: Пресс-служба президента Украины Володимир Зеленський не став зволікати із затвердженням санкцій проти одного з лідерів ОПЗЖ

Указ глави держави набув чинності з дня його опублікування. Контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олексія Данилова.

Президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про персональні санкції проти народного депутата Віктора Медведчука терміном на три роки. Про це повідомляється на сайті глави держави в суботу, 20 лютого.

«Ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 лютого 2021 року «Про застосування та внесення змін у персональні спеціальні економічні і інші обмежувальні заходи (санкції) «(додається)», — йдеться в документі.

Контроль за виконанням рішення покладається на секретаря РНБО Олексія Данилова. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Згідно з рішенням РНБО, санкції введені проти 19 юридичних та 8 фізичних осіб. Серед них — Медведчук і його дружина Оксана Марченко, а також п’ять громадян Росії: Костянтин Вацковський, Валерій Донченко, Сергій Лісогор, Олександр Маслюк та Михайло Попов. Також під санкції потрапила одна громадянка України — Наталія Лавренюк.

Санкції щодо Медведчука передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, припинення виконання економічних і фінансових зобов’язань, анулювання ліцензій на користування надрами. Також забороняється транзит ресурсів по території України і виведення капіталів за кордон.

Крім того, нардепу заборонено брати участь в приватизації, інвестувати за кордон, а також розміщувати валютні цінності на рахунках за кордоном.

Нагадаємо, в Кремлі стурбовані санкціями щодо Медведчука. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков вважає, що в Україні набирає силу тенденція до політичної реакції. Також в Москві санкції проти глави ОПЗЖ зв’язали з військовою допомогою США і припустили, що Київ спробує вирішити проблему на Донбасі силовими методами.

У свою чергу посольство США в Україні привітало санкції стосовно Медведчука. Там нагадали, що ввели обмеження щодо політика ще в 2014 році.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

В Україні третій день понад 8000 COVID-хворих

В Україні погі …