Home НОВИНИ УКРАЇНИ Зеленський підписав один із земельних законів
25.05.2021

Зеленський підписав один із земельних законів

zelenskij pidpisav odin iz zemelnih zakoniv 6b80dd2 - Зеленський підписав один із земельних законів

Фото: Офис президента Ринок землі запрацює вже з липня

Президент затвердив законопроект, необхідний для запуску ринку землі. Також підпису очікує ще один земельний закон.

Президент Володимир Зеленський в ході форуму Україна 30 у понеділок, 24 травня, підписав законопроект про земельну децентралізацію — він дозволяє передати землі за межами населених пунктів в комунальну власність.

«Закон №2194, який докорінно змінює землевпорядкування нашої держави і який називають земельною конституцією. Це закон, який забирає у кабінетного чиновника функцію оформляти право на землю, яку він ніколи навіть в своєму житті не бачив», — сказав він.

Президент наголосив, що закон остаточно повертає громадам право розпоряджатися своїми землями.

«Закон, який чітко закріплює, що купувати і продавати землю можуть виключно українці», — додав Зеленський.

Він нагадав, крім 2194 Верховна Рада затвердила також другий важливий закон для повноцінного старту ринку землі — №2195, який вводить електронні аукціони з купівлі-продажу землі. Зеленський зазначив, що це гарантія наповнення місцевих бюджетів та можливості кожного українця взяти участь в аукціоні і почати своє фермерське господарство.

Також він заявив, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення привів до крадіжки земельних територій розміром площею в два Криму.

«У 2014 році Росія анексувала у нашої держави півострів Крим. За час мораторію деякі бізнесмени і політики вкрали у держави землю, яка дорівнює площі майже двох півостровів Крим. Безумовно, ми зробимо все, щоб повернути і те, і інше», — заявив Зеленський.

Нагадаємо, 30 березня 2020 року Рада прийняла закон про введення ринку землі з липня 2021 року. Відповідно до закону, перші два роки землю продаватимуть тільки громадянам України і не більше 100 гектарів в одні руки. Після цього купувати гектари дозволять українським юридичним особам та не більше 10 тисяч гектарів в одні руки.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Повністю щеплені від COVID 435 тисяч українців

Фото: Пресс-цен…