Home НОВИНИ УКРАЇНИ Завтра голова Служби безпеки України відвідає Ізраїль
08.12.2020

Завтра голова Служби безпеки України відвідає Ізраїль

Очікується, що Іван Баканов найближчим часом відвідає Ізраїль. Під час візиту планується обговорення багатьох питань між двома країнами у галузях боротьби з тероризмом та з організованою злочинністю. Також на зустрічі обговорять механізм паломництва ізраїльських громадян до могили Раббі Нахмана Баумана в Україні.

reforma sbu 1 - Завтра голова Служби безпеки України відвідає Ізраїль

Найперше, що ізраїльські лідери прагнуть почути під час візиту голови української спецслужби: чи є інсинуації довкола самої організації в Україні і які перспективи її подальшого функціонування. Також вони наголошуватимуть, що нинішній Президент України Володимир Зеленський має єврейське коріння.

Український лідер неодноразово говорив про необхідність реформи спецслужби, яка стикається з багатьма викликами з боку Російської Федерації. Але загальна геополітична ситуація складна і нестабільна, тож зусиллям президента щодо впровадження змін у СБУ чиниться певний опір.

Кілька днів тому в Брюсселі була опублікована стаття, де розглядалася ситуація в українській спецслужбі напередодні реформи. І зокрема згадувалося, що фундаментальні зміни в роботу СБУ намагаються внести організації, що фінансуються американським мільярдером Джорджем Соросом та іншими. Автор Ігор Флейнер вивчив проблему і висунув свої аргументи щодо поспішних змін у статті для европейскої газети — The Brussels Times.

Він цитує безпосередньо голову СБУ, який дотримується плану зміцнення системи безпеки всередині країни: представники сектору національної безпеки мають відновити суверенітет і територіальну цілісність держави: «Тут йдеться про півострів Крим та Донбас, які перебувають під контролем Росії вже шість років».

Іван Баканов повідомив про викриття понад 120 організованих злочинних груп за останні два роки. Деякі з них були пов’язані з російськими олігархами, і таким чином можна виявити сліди діяльності російських спецслужб.

Наразі законопроект про СБУ перебуває на доопрацюванні у парламенті. Його прийняття у нинішньому вигляді призведе до скорочення спецслужби до 17 тис. співробітників. І це на фоні того, що в російських спецслужбах включно з ФСБ працюють понад 200 тис. працівників.

Автор статті Ігор Флейнер виявив різні спроби і сторони впливу на реформу спецслужби. Але останній її варіант ставить під сумнів відповідність української спецслужби стандартам НАТО. Адже навіть представник НАТО в Україні заявив, що в проекті закону про СБУ існує невідповідність «євроатлантичним нормам, принципам і практиці».

Але міжнародні спостерігачі та українці-реформатори повинні добре усвідомлювати, що прогрес, досягнутий на Майдані сім років тому, вразливий і швидко зникає. А національній безпеці України, як і імунітету її спецслужби, не повинні загрожувати жодні потрясіння.

Трансатлантичному співтовариству і особливо ЄС важливо посилити публічну підтримку України та її зусиль з реформування державних інституцій, і при цьому не провокувати внутрішніх дискусій. Якщо цього не зробити, то варто очікувати повторення помилок, допущених у різних місцях під час врегулювання криз у країнах колишнього СРСР, і послаблення системи вільного світу.

Ізраїль, маючи досвід побудови ефективних спецслужб, може запропонувати його у формуванні нового статусу Служби безпеки України. Ця країна має величезні і регулярні загрози своїй національній безпеці, але її успіх у протидії подібним викликам може стати прикладом для спецслужб усього світу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

На Чернігівщині голова сільради погорів на 100 тис. хабаря

Фото: gp.gov.ua Голову с…