Home НОВИНИ УКРАЇНИ Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні
13.06.2021

Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні

zatverdzheno strategiju rozvitku pravosuddja v ukrayini 2a686b1 - Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні

Фото: Фокус Затверджено стратегію розвитку правосуддя в Україні на три роки

Документ визначає проблеми, які потрібно вирішити для подальшого вдосконалення судової влади та здійснення правосуддя.

Президент Володимир Зеленський затвердив стратегію розвитку системи правосуддя і конституційного судочинства на 2021-2023 роки. Про це повідомляє Офіс президента в суботу, 12 червня.

Документ визначає проблеми, які необхідно вирішити для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя. Зокрема, одним з напрямків стратегії є поліпшення доступу до правосуддя. Планується провести аудит системи місцевих судів — визначатимуть проблеми та недоліки.

Крім того, документ має на меті посилення функціональної і процесуальної здатності Верховного суду.

Також в стратегії визначено необхідність ефективної організації роботи Вищого антикорупційного суду. Йдеться про постійні приміщення, які будуть відповідати будівельним нормам і стандартам безпеки.

Ще однією метою стратегії стане те, що формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя буде проходити за результатами відкритого конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.

У документі сказано і про розвиток органів прокуратури та вдосконалення інституту адвокатури. Стратегія передбачає вдосконалення механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного суду України і дотримання ними стандартів професійної етики.

Стратегія пропонує змінити процедури конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КС, їх перевірки на доброчесність і відповідність рівня професійної компетентності з можливим залученням міжнародних експертів.

Нарешті, передбачається введення механізму захисту суддів Конституційного суду від політичного та іншого тиску при прийнятті рішень і висновків.

Нагадаємо, що Верховна Рада розгляне реформу КСУ найближчим часом. Парламент готується розглянути законопроекти про ВРП і ВККС — вони проходять завершальну підготовку в комітетах.

Також повідомлялося, що Венеціанка розкритикувала плани Ради щодо судової реформи. Україні необхідно якомога швидше запустити органи суддівського самоврядування, але не покладатися при цьому на старі органи, вважають в комісії.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Данилюк вдарив Милованова в око — ЗМІ

Фото: facebook.com/vik.chumak Милов&…