Home НОВИНИ УКРАЇНИ Українці почали подавати нульові декларації
44 секунды ago

Українці почали подавати нульові декларації

ukrayinci pochali podavati nulovi deklaraciyi 88fbbec - Українці почали подавати нульові декларації

Фото: ГФС Податкова амністія триватиме рік

З 1 вересня в Україні стартувала податкова амністія, в ході якої громадяни можуть показати свої «сірі» доходи і сплатити з них податки.

  У систему прийняття електронних декларацій податкової служби надійшли перші добровільні декларації українців. Про це повідомив глава служби Євген Олейников, пише Укрінформ у п’ятницю, 10 вересня.     «Ми бачимо в цьому те, що платники податків зацікавлені в одноразовому нульовому декларуванні», — прокоментував Олейников.   Нагадаємо, добровільно задекларувати доходи можна протягом року, починаючи з 1 вересня. Громадяни зможуть подати одноразову декларацію з активами, з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.   У декларації можна вказати валютні цінності, крім готівки, цінних паперів, рухоме і нерухоме майно, зокрема об’єкти незавершеного будівництва, частки в майні юридичних осіб в Україні та за кордоном. Інформацію про джерела походження задекларованих активів вказувати не треба.   Із задекларованих активів громадянам доведеться сплатити збір:  

  • 5% з валютних цінностей на рахунках у банках в Україні та інших активів в Україні;
  • 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах та інших активів за кордоном;
  • 2,5% від номінальної вартості державних облігацій України, придбаних з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

  Також був прийнятий закон, який дозволяє громадянам уникнути відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства. Уникнути відповідальності зможуть громадяни, які вкажуть активи в декларації і оплатять збір.   Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що українці тримають «в тіні» 50 мільярдів доларів незадекларованих доходів.      

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Генштаб готується реагувати на навчання Захід-2021

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua Глав…