Home ПОЛІТИКА У «Слузі народу» розповіли, чому раніше не був ухвалений закон про референдум
2 недели ago

У «Слузі народу» розповіли, чому раніше не був ухвалений закон про референдум

u sluzi narodu rozpovili chomu ranishe ne buv uhvalenij zakon pro referendum fd4e2a5 - У "Слузі народу" розповіли, чому раніше не був ухвалений закон про референдум

Телеканал ZIK

У партії президента вважають, що закон про референдум може знизити загострення пристрастей в суспільстві

Закон про референдум досить серйозний, довгий і складний. Над ним працювала велика робоча група. Тому поки він не вийшов нормальним, підготовленим, виваженим, його не можна було приймати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив народний депутат України (фракція «Слуга народу») Олексій Устенко.

Народний депутат розповів, що сьогодні на засіданні фракції народні депутати від «Слуги народу» обговорять питання щодо законопроєкту про референдум. Сам нардеп вважає, що такий документ – один із найпозитивніших законів, який може існувати в державі.  

«Чим більше ми будемо приймати подібних законів, тим меншою у нас буде напруга в суспільстві. Мабуть, якби раніше у нас були такого роду закони, то не було б такого розколу в суспільстві. Хай люди самі розпоряджаються щодо питань, наприклад, культури, позиціонування себе, свого регіону, щоб люди вирішували те, як назвати своє місто і як у них буде називатися вулиця», – сказав Олексій Устенко.

Водночас нардеп пояснив, що Верховна Рада раніше не приймала закон про референдум через те, що документ досить складний і мав пройти всі необхідні процедури.

Новини за темою: У Авакова пропонують винести на референдум питання про легалізацію носіння зброї

«Важко сказати, чому це не зробили наші попередники. Але чому ми цього раніше не зробили, тому що законопроєкт напрацьовувався. Це досить серйозний, довгий закон, над яким працювала велика кількість юристів, ціла робоча група. Тому поки він не вийшов таким нормальним, підготовленим, виваженим, то його не можна було приймати. Зараз можливо. Але я ще раз скажу, що вважаю це однією із найпозитивніших речей у суспільстві. В усіх розвинених країнах працює інструмент референдуму», – підкреслив парламентар.

Нагадаємо, Верховна Рада цього тижня проведе перші пленарні засідання в 2021 році, під час яких планується заслухати доповідь прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо тарифів і розглянути низку законопроєктів.

Зокрема, у вівторок, 27 січня, крім доповіді Шмигаля буде розглянуто законопроєкти №3612 про всеукраїнський референдум.

Додамо, що профільний комітет Верховної Ради отримав терміновий висновок від Венеціанської комісії та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини щодо законопроєкту про всеукраїнський референдум.

Також зазначимо, що міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко повідомив, що в Україні протягом трьох років проведуть загальний референдум, що визначить умови придбання земельних угідь іноземними покупцями.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Ситуація із закриттям телеканалів повернеться до влади мегабумерангом, – Якубін

Олексій Якубіl…