Home КИЇВ У Києві у вівторок пройде акція проти насильства ультраправих
18.01.2021

У Києві у вівторок пройде акція проти насильства ультраправих

u kiyevi u vivtorok projde akcija proti nasilstva ultrapravih c9db5ac - У Києві у вівторок пройде акція проти насильства ультраправих

Щорічна акція пам’яті вбитого російського адвоката і правозахисника «Страна UA»

У Києві на Михайлівській площі завтра, 19 січня, пройде антифашистська акція — традиційний захід пам’яті вбитого російського адвоката і правозахисника Станіслава Маркелова. Про це повідомляє правозахисник і громадський діяч Володимир Чемерис в соцмережі, передає «Страна».

«19 січня о 12:00 на Михайлівській площі в Києві відбудеться щорічна акція протесту проти ультраправого насильства. Правозахисники, представники громадських та громадських ініціатив, журналісти та антифашисти вийдуть на вулицю, щоб вшанувати пам’ять Станіслава Маркелова та Анастасії Бабурової, вбитої в цей день 12 років тому російськими неонацистами», — розповів Чемерис.

Також він додав, що учасники хочуть традиційно звернути увагу на проблему ультраправого насильства в Україні.

Зокрема, Чемерис нагадав, що на Україні ультраправі стали виконавцями резонансних злочинів.

Йдеться про вбивства Олеся Бузини, Павла Шеремета, Дениса Вороненкова, Катерини Гандзюк, Давида Папа, а також про замах на В’ячеслава Соболєва, під час якого загинув його трирічний син. А також вбивство в Одесі Івана Кузнєцова радикал Сергій Стерненко транслював онлайн.

Зазначимо, 34-річний адвокат Станіслав Маркелов і журналістка «Нової газети» Анастасія Бабурова були вбиті 19 січня 2009 року в Москві ультраправими радикалами. Злочин стався вдень у людному місці. Загиблі отримали вогнепальні поранення.

Бабурова робила репортаж про російських неонацистів. 

Щороку друзі Стаса і Насті, активісти та активістки, просто небайдужі люди проводять у багатьох країнах світу публічні заходи, намагаючись вплинути на ситуацію з ультраправим терором. В Україні ці заходи часто межують з ризиком агресії з боку тих, про чию небезпеку для суспільства говорять демонстранти.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Метро на Виноградар: «Київметробуд» подолав чергову відмітку тунелю до станції «Сирець»

Фото: aspi.news Фото: aspi.news Ф…