Home ПОЛІТИКА Влада втратила унікальний шанс, – Матіос про мирний процес на Донбасі
18.12.2020

Влада втратила унікальний шанс, – Матіос про мирний процес на Донбасі

vlada vtratila unikalnij shans matios pro mirnij proces na donbasi c74b534 - Влада втратила унікальний шанс, – Матіос про мирний процес на Донбасі

Анатолій Матіос Скріншот відео

Анатолій Матіос заявив, що влада нічого не зробила для поступу у цьому питанні

Влада втратила унікальний шанс, щоб розблокувати та зробити дієвий поступ для встановлення юридичних норм і гарантій щодо миру на Донбасі.

Про це в ефірі ток-шоу «Ми всі – українці» на телеканалі ZIK заявив головний військовий прокурор України у 2014-2019 роках Анатолій Матіос.

Анатолій Матіос нагадав, що в Україні чотири роки пролонгують закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Гість ток-шоу зазначив, що влада в особі особисто президента України Володимира Зеленського мала унікальний шанс для того, щоб розблокувати та зробити дієвий поступ для встановлення юридичних норм і гарантій, утверджених законом, які давали б можливість розблокувати питання конфлікту на Донбасі, але не скористалася ним.

Анатолій Матіос звернув увагу на те, що за цей час ніхто не звернувся до Конституційного суду України на предмет відповідності Конституції України згаданого закону.

«Там є досить багато моментів, які не кореспондуються з Конституцією України. Дайте висновок КСУ. Тоді буде зрозуміло, що президент маючи абсолютне право і бажання, задеклароване вже два роки, наголошую, внести зміни до закону, нічого не зробив», – зазначив Анатолій Матіос.

Новини за темою: Путін анонсував нарощування Росією підтримки Донбасу

Гість студії пояснив: «Що мається на увазі: президент Зеленський мав внести зміни до закону, до будь-якої статті…, про те, що ВРУ фіксує у нормі закону про особливий статус Донбасу і особливості місцевого самоврядування факт підписання Мінських домовленостей як документу, який є основою для діяльності української держави у формі закону. Перше. Друге: визнає положення, як вони прописані у першій редакції від 2014 року, у другій редакції від 2015 року, абсорбуючи їх і об’єднуючи для того, щоб було зрозуміло, що за чим потрібно робити».

Нагадаємо, на початку грудня у Верховну Раду України внесли законопроєкт про продовження дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. За даними ЗМІ, особливий порядок в ОРДЛО планують продовжити на рік — до 31 грудня 2021 року.

Пізніше представник України в політичній підгрупі ТКГ Андрій Костін зауважив, що поки зміни в закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не планують. Однак це можливо за умови прогресу в переговорному процесі в Тристоронній контактній групі.

Як повідомляли, 15 грудня Верховна Рада України підтримала продовження закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей на рік. Відповідне рішення підтримали 304 народні депутати.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Ситуація із закриттям телеканалів повернеться до влади мегабумерангом, – Якубін

Олексій Якубіl…