Home КИЇВ «Варфоломій окрилений виборами в США». Що означають слова Вселенського патріарха про УПЦ і митрополита Онуфрія
27.11.2020

«Варфоломій окрилений виборами в США». Що означають слова Вселенського патріарха про УПЦ і митрополита Онуфрія

varfolomij okrilenij viborami v ssha shho oznachajut slova vselenskogo patriarha pro upc i mitropolita onufrija 457d5ff - "Варфоломій окрилений виборами в США". Що означають слова Вселенського патріарха про УПЦ і митрополита Онуфрія

Протест проти патріарха Варфоломія newsone.ua

Вчора, 26 листопада, в Києві відбувся мітинг проти Константинопольського Патріарха Варфоломія, який в недавньому листі заявив, що глава УПЦ митрополит Онуфрій не є канонічним ієрархом. І повинен підкоритися ПЦУ. Про це повідомляє «Страна.ua».

«Його Високопреосвященство Онуфрій вже не розглядається як канонічний митрополит Київський, але як ієрарх, який проживає в Києві», — йдеться в листі Варфоломія. Також він пише, що «Жодна церква не може бути присутня в межах юрисдикції Церкви України (тобто ПЦУ, — Ред.)». 

Мітинг пройшов на Софійській площі. Люди тримали плакати » Варфоломій — розкольник!». Також його називали «Юдою». 

Обговорюють лист Варфоломія і відомі українці. 

«Я сам, коли прочитав послання Варфоломія зі Стамбула, воно зачіпає мене, як громадянина України. Там достатньо в некультурній формі говориться, що такий як Українська Православна Церква він не знає і предстоятеля Блаженнішого митрополита Онуфрія вважає звичайним громадянином міста Києва, а не церковним керівником», — заявив в ефірі телеканалу 112 український музикант, лідер групи » Брати Карамазови» Олег Карамазов.

Політолог Юрій Молчанов пов’язує рухи Варфоломія з підсумками американських виборів.

«Боюся, що Варфоломій, окрилений результатами виборів у США, трішечки забув про християнство і про Христа», — сказав він. І нагадав, що в православ’ї, на відміну від католицтва, Константинопольський Патріарх — перший по честі, але рівний за владою, і він не має право оголошувати когось неканонічним.

«Патріарх Варфоломій в даному випадку в історії з УПЦ, можна сказати, цілком перевищує свої повноваження. Мало того, це викликає неоднозначну реакцію у всьому православному світі», — заявив Молчанов.

Відреагував на лист в ефірі ZiK і академік Петро Толочко.

«УПЦ визнана всіма Патріархатами і всіма православними у світі. Так що у нас є Українська православна церква, і Варфоломій разом з Порошенком і патріархом Філаретом створили цю Православну Церкву України або Православну Церкву в Україні. Якщо говорити про суть цієї церкви, то такого бажаного Томосу про автокефалію ми, по суті, не отримали, ми отримали в цьому виді Автокефальної Православної церкви Київського Патріархату церкву, яка чітко підпорядкована на правах екзархату Константинопольському або Стамбульському Патріарху. Вона втратила свою назву-УПЦ, як вони хотіли цього. Вона не має права мати паству за межами своєї країни, Варфоломій заборонив це. Він встановив ставропігію монастирів українських, які будуть підпорядковані прямо Константинопольському патріарху. І вже двір він зробив на базі Андріївської церкви, патріархальний двір. Він, врешті-решт, заборонив варити Міро для причастя. І, по суті, ніякої самостійності ця ПЦУ не отримала», — заявив вчений.

«Крім того, вона розпалася відразу ж після її утворення. Патріарх Філарет, зрозумівши, що його обдурили, і обдурили, зрештою, і українців, відмовився від цієї церкви і залишив Київський Патріархат свій в тому статусі, в якому він був. Так що ПЦУ-це, по суті, ця невелика Автокефальна Православна Церква, яка була в Україні до цього, і це все досягнення, які отримала Україна», — вважає академік.

Толочко зазначив, що УПЦ набагато самостійніша у своїх управлінських справах, ніж ПЦУ щодо Стамбульського патріархату.

Раніше повідомлялося, що українці зібралися на Софійській площі в Києві з протестом проти патріарха Варфоломія.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Метро на Виноградар: «Київметробуд» подолав чергову відмітку тунелю до станції «Сирець»

Фото: aspi.news Фото: aspi.news Ф…