Home ПОЛІТИКА В Україні хочуть припинити реформу інтернатів, – дитячий омбудсмен
3 недели ago

В Україні хочуть припинити реформу інтернатів, – дитячий омбудсмен

v ukrayini hochut pripiniti reformu internativ ditjachij ombudsmen 4ed7212 - В Україні хочуть припинити реформу інтернатів, – дитячий омбудсмен

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба Фото з відкритих джерел

Чиновник заявляє про можливе звуження реформи лише до окремих закладів

Офіс уповноваженого з прав людини отримав на погодження проєкт розпорядження Кабміну, яким можуть скасувати реформу інтернатів в Україні. Про це повідомив дитячий омбудсмен Микола Кулеба в Фейсбук.

За словами омбудсмена, цей документ у разі прийняття фактично припинить  реформу інтернатів. У проєкті розпорядження Мінсоцполітики пропонує «відтермінувати» до 2026 року припинення влаштування до інтернатів дітей віком до 3-х років. Раніше це було передбачено стратегією до 2020 року й було одним із ключових пріоритетів.

Також документ виключає з реформи 70%  інтернатних закладів системи освіти. Таким чином реформа звужується лише до будинків дитини (реформу яких відтерміновують до 2026 року), дитячих будинків-інтернатів системи соціального захисту (для дітей з важкими формами інвалідності) та дитячих будинків системи освіти.

Водночас Кулеба додав, що в дитячих будинках системи освіти станом на 01 січня 2020 року залишалось 1057 дітей, що становить менше ніж 1% від загальної кількості дітей в інтернатах.

Новини за темою: На Волині обвалилася стіна в будівлі психоневрологічного інтернату

Нагадаємо, нещодавно в Мінсоцполітики заявили про тимчасове призупинення видачі «пакунків малюка» для новонароджених через зміну організатора, який закуповував необхідні товари. Натомість породіллям пропонують монетизувати допомогу від держави.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Ситуація із закриттям телеканалів повернеться до влади мегабумерангом, – Якубін

Олексій Якубіl…