Home НОВИНИ УКРАЇНИ В ОП розповіли про вигоду від вільної торгівлі з Ізраїлем
26.11.2020

В ОП розповіли про вигоду від вільної торгівлі з Ізраїлем

v op rozpovili pro vigodu vid vilnoyi torgivli z izrayilem 7e32d01 - В ОП розповіли про вигоду від вільної торгівлі з Ізраїлем

Фото: facebook.com/president.gov.ua В ОП розповіли про переваги вільної торгівлі з Ізраїлем

Товарообіг між країнами може збільшитися удвічі протягом двох-трьох років, прогнозують у Зеленського.

Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем збільшить товарообіг між країнами в два рази і може досягти $2 млрд протягом двох-трьох років. Про це Корреспондент.net заявив заступник голови офісу президента Ігор Жовква у четвер, 26 листопада.

Документ також має політичне значення, оскільки при його ратифікації було зазначено, що дія Угоди не буде поширюватися на анексований Крим і тимчасово непідконтрольні території Донбасу.

«Ринок Ізраїлю є досить закритим ринком, з високими ввізними митами, зокрема, для сільськогосподарської продукції. Тому шляхом лібералізації мит ця Угода відкриває можливості і конкурентні переваги для українських експортерів, зокрема аграрної продукції», — пояснює Жовква і уточнює, що Ізраїль відразу відкриває ринок промислових товарів на 80%, а Україна — на 70%, а на інші товари встановлені перехідні періоди, і тільки ринки ювелірних виробів в обох країнах залишаються закритими.

У минулому році експорт товарів і послуг в Ізраїль склав $856 млн і зріс на 9.5%, а за шість місяців 2020 року через пандемію експорт зменшився на 11%, але становить $398 млн, нагадує Жовква і уточнює, що «з набуттям чинності угоди є всі підстави очікувати його подальшого зростання».

Крім того, очікується збільшення інвестицій з Ізраїлю в Україну, а також інвестицій з інших країн для розміщення виробничих потужностей для експорту до Ізраїлю.

«Ми отримуємо також «зелене світло» для кооперації українських і ізраїльських підприємств у багатьох сферах: високотехнологічне виробництво і ІТ, інжиніринг, переробне обладнання для харчової промисловості тощо», — зазначив заступник голови ОП.

За словами чиновника, наступним кроком стане укладення аналогічної угоди про вільну торгівлю послугами, яку повинно бути укладено сторонами протягом наступних двох років — про це домовилися ще в ході робочого візиту президента Володимира Зеленського в Ізраїль в січні 2020 року.

Нагадаємо, що раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що зона вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем почне діяти з 1 січня 2021 року.

Пізніше Нетаньяху розповів, що дасть ЗВТ з Україною. Прем’єр Ізраїлю подякував Зеленському за спільну роботу і пообіцяв, що домовленість призведе до збільшення торгового обігу між двома країнами, а також до додаткових інвестицій.

ЗВТ з Ізраїлем: скасування мит, збільшення експорту

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Рука Батьки? Смерть білоруського активіста в Києві

Фото: Instagram @vvshishov Сторі …