Home НОВИНИ УКРАЇНИ В ОП анонсували програму Українська мрія
17 секунд ago

В ОП анонсували програму Українська мрія

v op anonsuvali programu ukrayinska mrija a744ab8 - В ОП анонсували програму Українська мрія

Фото: Корреспондент.net У майбутньому планують видавати 150 тисяч іпотечних кредитів на рік

Іпотечну програму під 5% річних планують запустити у першому кварталі року і до кінця видати 30 тисяч кредитів.

Цього року запрацює нова програма Українська мрія, за якою українці зможуть взяти іпотеку під 5% річних. Про програму розповів заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, опублікованому у середу, 12 січня.

«Жодних обмежень, максимально простий і зрозумілий продукт. Є сім’я, яка заробляє 20-30 тис. грн сукупно. Наше завдання — дати цій сім’ї можливість отримати нову квартиру площею 60-70 кв. м за щомісячний платіж 10 тис. грн», — розповів він.

Також програма передбачає кредити під 5% для інших цілей, наприклад, для придбання електромобіля, здобуття освіти або зміни професії.

За словами Шурми, цього року планують видати 30 тисяч іпотечних кредитів.

«Якщо говорити про Українську мрію, наша мета у 2022 році — видати 30 тисяч іпотечних кредитів за цією програмою, за рік — 70 тис., а далі вийти на стабільні 150 тис. іпотек щороку», — сказав він.

Влада очікує, що це вдвічі або в 2,5 рази збільшить обсяг будівництва.

«Щодо фінансування, завжди чомусь говорять про бюджет. Але бюджетні кошти — це тільки для запуску механізму. Далі мають запрацювати монетарні інструменти, тобто коли ліквідність банківського сектора, українського чи західного починає працювати в цих продуктах. В Америці, Китаї або Європі сума таких кредитів — трильйони доларів на рік», — додав він.

За даними Нацбанку, за 10 місяців 2021 року українські банки видали 8,7 тисячі іпотечних кредитів на суму 7 млрд грн — це у 2,5 рази більше за аналогічний період минулого року.

 

 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

В Україні зробили понад 29 млн COVID-щеплень

За 11 січня найбі&…