Home НОВИНИ УКРАЇНИ В Індонезії за запитом РФ затримали українського блогера — журналіст
25.11.2020

В Індонезії за запитом РФ затримали українського блогера — журналіст

v indoneziyi za zapitom rf zatrimali ukrayinskogo blogera zhurnalist 17c0da4 - В Індонезії за запитом РФ затримали українського блогера - журналіст

Фото: Анна Цаплиенко / Telegram Михайло Орєшников активно боровся з нинішнім режимом в Росії

У 2016 році Михайло Орєшников отримав українське громадянство, а перед тим, відповідно до закону, відмовився від громадянства РФ.

В Індонезії співробітники Інтерполу затримали громадянина України Михайла Орєшникова. Тепер його хочуть видати Росії. Про це повідомив журналіст Андрій Цаплієнко в Telegram у середу, 25 листопада.

За його даними, громадський діяч, блогер і музикант Орєшников був затриманий в аеропорту Джакарти ще 6 листопада на вимогу РФ. Друзі та колеги багаторазово зверталися в МЗС України, але їхнього втручання в справу виявилося мало. Днями може відбутися екстрадиція затриманого в Росію.

«Михайло Орєшников колишній громадянин РФ — активний діяч антипутінського руху опору. У 2014 році відкрито виступав проти окупації Криму та інформував громадськість про злочини т. зв. «зелених чоловічків» в Україні. За свої дії неодноразово був затриманий поліцією РФ і відчув на собі тортури. Після загроз життю виїхав в Україну, де продовжував, як блогер, боротися з путінським режимом. Маючи українське коріння, в 2016 році Михайло отримав українське громадянство, а перед тим, відповідно до закону, відмовився від громадянства РФ», — написав Цаплієнко.

В аеропорту Джакарти при затриманні у нього було вилучено українські документи, а в акті затримання і наступних документах його записали громадянином РФ. Йому було заборонено зв’язуватися з українським посольством і перші тижні його тримали в одиночній камері з обмеженням в будь-яких правах — зв’язок, прогулянки, інформація.

Раніше в Білорусі прикордонники затримали громадянина України, який оголошений в розшук Росією. У його особистих речах було виявлено револьвер під дрібнокаліберний патрон і нiж довжиною клинка 18 см.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Данилюк вдарив Милованова в око — ЗМІ

Фото: facebook.com/vik.chumak Милов&…