Home НОВИНИ УКРАЇНИ Сигнал Росії. Візит глави Пентагону в Україну
20.10.2021

Сигнал Росії. Візит глави Пентагону в Україну

signal rosiyi vizit glavi pentagonu v ukrayinu 82844d2 - Сигнал Росії. Візит глави Пентагону в Україну

Фото: Минобороны Украины Міністр оборони США вперше в Україні

19 жовтня Україну вперше в історії відвідав глава Пентагону. Міністр оборони США Ллойд Остін прилетів у Київ з робочим візитом.

  Глава Пентагону до цього ще ніколи не був в Україні. І ось історичний візит відбувся. Міністр оборони США Ллойд Остін прилетів у Київ. У програмі були зустрічі із главою Міноборони Андрієм Тараном і Президентом України Володимиром Зеленським. Головна мета — за словами самого Остіна, бажання висловити від імені США непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності і євроатлантичних устремлінь України, як «і нашу прихильність зміцненню здатності України стримувати подальшу агресію Росії».     Антиросійські заяви   В Україні Остін не змусив себе чекати й одразу ж запропонував чітко говорити, що «Росія почала цю війну, і Росія є тим каменем спотикання, який перешкоджає мирному врегулюванню».   «Вони почали з того, що порушили територіальну цілісність і суверенітет України. Ми будемо зі свого боку робити все можливе, щоб підтримати Україну, розвивати її силу для захисту її територіальної цілісності і недоторканності», — підкреслив міністр оборони США.   За його словами, США «засуджують окупацію Криму і закликають Росію зупинити війну на сході і дестабілізаційні дії на Чорному морі і вздовж кордонів України, а також зупинити кібератаки проти США, їхніх союзників і партнерів».   Остін також додав, що США і далі надаватимуть Україні необхідну підтримку в конфлікті з Росією та зміцнюватимуть стратегічне партнерство.   Зокрема, мова йде про зміцнення партнерства в Чорноморському регіоні, щоб «протидіяти дестабілізуючим діям Росії».  

    Питання НАТО   Жодна третя країна не має права вето на вступ України в НАТО, впевнено каже Ллойд Остін і з цим кидає ще один докір в бік Москви.   Він відзначив, що з 2014 року США виділили Збройних сил України більш як $ 2,5 млрд для забезпечення територіальної цілісності країни і захисту її територіальних вод.   «Ми надаємо допомогу у всіх регіонах на регулярній основі, і це наше зобов’язання перед нашими партнерами. І ви можете розраховувати, що ми й далі надаватимемо підтримку», — сказав Остін.   Днями ж прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що вступ України в НАТО — це найгірший сценарій для Росії.     Значення для України   Американіст Владислав Фарапонов вважає, що візит глави Пентагону дає змогу Україні вже вкотре бути в колі тих небагатьох партнерів Америки, яким публічно приділено багато уваги.   «Безумовно, для України це певний сигнал: з одного боку — сигнал «вибачення» за неправильне, на думку українських і американських експертів, представництво Сполучених Штатів на саміті Кримської платформи, а з іншого — меседж про підтримку євроатлантичного прагнення України», — вважає військовий експерт Павло Лакійчук.   Зустріч Ллойда Остіна із Президентом Зеленським і міністром оборони Тараном, продовжує він, також матиме двосторонній військово-політичний та військово-технічний вимір.   «Військова допомога, яку Україні надають США, досягла певної медіани, і потрібно поглянути на компас, в якому напрямку рухатися далі. Результатом, імовірно, будуть домовленості щодо напрямів військово-технічного співробітництва, про допомогу в рамках Ініціативи зі сприяння безпеці України USAI та ін.», — відзначив військовий експерт.  

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

РФ може припинити транзит газу — Вітренко

Немає нічого, н…