Home НОВИНИ УКРАЇНИ СБУ: Проросійському пропагандисту Анатолію Шарію оголошена підозра в держзраді та роботі з РФ
54 секунды ago

СБУ: Проросійському пропагандисту Анатолію Шарію оголошена підозра в держзраді та роботі з РФ

Служба безпеки України відкрила два кримінальних провадження на проросійського блогера Анатолія Шарія.

СБУ відкрила два кримінальних провадження на проросійського блогера Анатолія Шарія. Як повідомляється на сайті СБУ, слідчі вже повідомили Шарію про підозру за статтями «Державна зрада» та «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками».

Підставою для відкриття справ стала робота проти України, проросійська пропаганда блогера у соцмережах та виступи на російських телеканалах.

За результатами слідстава стало відомо, що починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

«Пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів» — повідомляє СБУ.

Відмічається, що фейки Шарія використовували в своїх сюжетах державні телеканали РФ: «Россия 24», «Россия 1», «Звезда» та інші.

У спецслужбі звернули увагу і на той факт, що на антиукраїнську діяльність Шарія та участь в ефірах російських телеканалів неодноразово скаржилися громадяни.

Деталі: стаття «Державна зрада» передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна, або без такої. За розпалювання міжнаціональної ворожнечі Шарію також загрожує покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Обрано нового керівника Наглядової ради НСТУ

Фото: stv.detector.media Світла…