Home НОВИНИ УКРАЇНИ Російський агент «Джигурда» готував «тарифний майдан» — СБУ
2 недели ago

Російський агент «Джигурда» готував «тарифний майдан» — СБУ

rosijskij agent dzhigurda gotuvav tarifnij majdan sbu 6dcf6c8 - Російський агент "Джигурда" готував "тарифний майдан" - СБУ

Фото: Пресс-служба президента Украины СБУ регулярно виявляє російських агентів

У січні 2021 року агент отримав завдання і грошову винагороду від своїх кураторів, зазначили в СБУ.

Правоохоронці затримали в Херсонській області агента російської ФСБ на прізвисько «Джигурда». Він займався дестабілізацією ситуації в Україні і провокував протестні настрої в країні, повідомляє СБУ в суботу, 23 січня.

Співробітники спецслужби встановили, що в січні 2021 року агент отримав завдання і грошову винагороду від своїх кураторів.

«Завдання було сприяти поширенню штучно спровокованих масових протестів і, зокрема, так званого «тарифного майдану». Метою була дискредитація органів державної влади і дестабілізація ситуації в країні. Для цього він вже організував низку протестних заходів», — йдеться в повідомленні.

Відомо, що фігурант також очолював одну з проросійських партій. Він за вказівкою ФСБ РФ здійснював збір інформації про кризові явища в соціально-економічній сфері.

«За задумом російських спецслужб це повинно було сформувати стійкий протестний потенціал в прикордонному з тимчасово анексуваним Кримом регіоні, а згодом — поширитися і по всій країні», — додали в спецслужбі.

За даними СБУ, в лютому 2020 року чоловік під час перебування в Сімферополі за завданням російських кураторів провів зустріч з так званим главою Криму Сергієм Аксьоновим.

«Російський агент також отримав доручення ініціювати збір підписів серед населення Херсонської області щодо відновлення водопостачання в АРК і розгорнути відповідну інформаційну кампанію. Крім цього, він повинен був популяризувати сепаратистські настрої і ідею автономізації окремих областей України», — додали в спецслужбі.

За даним фактом порушено кримінальну справу за статтею про посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст.110 КК України). Триває розслідування.

Напередодні в Кропивницькому контррозвідка СБУ затримала агента ФСБ РФ. Чоловік збирав і передавав інформацію про військовослужбовців одного з підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Нагадаємо, в 2020 році співробітники СБУ припинили діяльність чотирьох агентурних мереж і затримали 11 агентів російських спецслужб.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

СБУ була ініціатором введення санкцій проти авіакомпаній, які виконують рейси до аеропортів РФ

Українська стl…