Home НОВИНИ СВІТУ Ракета Vega з українським двигуном не змогла вивести на орбіту супутники
17.11.2020

Ракета Vega з українським двигуном не змогла вивести на орбіту супутники

raketa vega z ukrayinskim dvigunom ne zmogla vivesti na orbitu suputniki c402594 - Ракета Vega з українським двигуном не змогла вивести на орбіту супутники

Ракета-носій легкого класу Vega Фото: arianespace.com

Ракета-носій Vega з двома супутниками відхилилася від траєкторії польоту через вісім хвилин після запуску у Французькій Гвінеї.

Про це повідомляється на сайті компанії Arianespace.

Проводиться аналіз телеметричних даних для визначення причини збою. Ракета повинна була вивести на орбіту іспанський супутник SEOSAT-Ingenio і французький TARANIS, повідомив у своєму акаунті в Twitter глава Arianespace Стефан Ізраел.

Запуск ракети 16 листопада мав стати 17-ї місією Vega.

Супутник SEOSAT-Ingenio розроблений для отримання зображень суші з високою роздільною здатністю. Французький супутник TARANIS призначений для спостереження за світловими, радіаційними та електромагнітними явищами на висоті від 20 до 100 км.

Збій ракета дала другий раз за всю історію експлуатації: перший відбувся в липні минулого року. На початку вересня у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega, виготовленої за участю України.

ДП «КБ «Південне» розробило у цьому проєкті блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, а серійно виготовили на ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Поки українці чекають на ліки проти covid-19, британці вирішили «змішувати» вакцину

Виявилося, що л…