Home ПОЛІТИКА Рада ухвалила за основу закон про СБУ: Що ним передбачається
1 неделя ago

Рада ухвалила за основу закон про СБУ: Що ним передбачається

rada uhvalila za osnovu zakon pro sbu shho nim peredbachayetsja 203d7e3 - Рада ухвалила за основу закон про СБУ: Що ним передбачається

Фото з відкритих джерел

Документ у першому читанні набрав 285 голосів «за»

Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт президента Володимира Зеленського №3196-д, який передбачає реформу Служби безпеки України. Про це йдеться на сайті ВР.

Зокрема, документ підтримали 285 народних депутатів.

Відповідно до законопроєкту, в Україні можуть розмежувати контррозвідувальний та оперативно-розшуковий види діяльності СБУ. Для цього пропонується із закону «Про оперативно-розшукову діяльність» виключити контррозвідувальну діяльність як підставу для проведення оперативно-технічних заходів. При цьому визначено контррозвідувальні заходи, підстави та процедуру отримання санкції на їх проведення.

Крім того, в проєкті закону прописані механізми превентивного реагування на загрози держбезпеці. Йдеться про пропозиції, офіційне застереження, подання СБУ. Документ передбачає і розширення можливостей превентивних дій спецслужби щодо протидії розвідувально-підривній діяльності проти держави.

Новини за темою: Зеленський анонсував «глобальну» судову реформу у 2021 році

Водночас законопроєкт визначає механізми протидії розвідувально-підривній діяльності іноземних спецслужб, незаконних збройних формувань та терористичних організацій з використанням громадських організацій, політичних партій та медіа.

Також у документі йдеться про ліквідацію спецпідрозділів СБУ з боротьби з корупцією та організованою злочинністю й обмеження правоохоронної функції відомства. А функцію досудового розслідування до 2024 року поступово можуть передати від СБУ в ДБР.

Реформа передбачає й поетапне скорочення штатної чисельності Служби безпеки до 10 тисяч співробітників, визначення нових стандартів соціальних гарантій співробітникам та поетапне збільшення їм грошового забезпечення. При цьому прописана часткова демілітаризація СБУ з переходом на спеціальні звання.

Новини за темою: Суди та боротьба з корупцією: G7 презентувала дорожню карту реформ в Україні

Нагадаємо, в грудні президент України Володимир Зеленський заявив про практичне завершення реформи Генпрокуратури й анонсував запуск реформи СБУ. Тоді очільник держави заявив, що відомство не займатиметься економікою.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Ситуація із закриттям телеканалів повернеться до влади мегабумерангом, – Якубін

Олексій Якубіl…