Home НОВИНИ УКРАЇНИ Рада підтримала законопроект про вакцинацію
1 неделя ago

Рада підтримала законопроект про вакцинацію

rada pidtrimala zakonoproekt pro vakcinaciju 48badc4 - Рада підтримала законопроект про вакцинацію

Фото: Пресс-служба Верховной Рады Рада проголосувала за екстрене використання вакцин

Документ, що дозволяє використовувати існуючі на цей момент вакцини від коронавірусу, прийнятий поки за основу. Голосування в другому читанні відбудеться вже завтра.

  Верховна Рада в четвер, 28 січня, схвалила за основу законопроект про запуск вакцинації від коронавірусу в Україні. За законопроект №4613 проголосували 318 нардепів.   При цьому спікер парламенту Дмитро Разумков зазначив, що між першим і другим читанням до закону необхідно внести правки. За його словами, голосування за друге читання проекту відбудеться вже завтра за процедурою Ad hoc.   На цей момент жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення в ЄС, США та інших країнах почалися в режимі екстреного використання.   Прийнятий документ передбачає в українському законодавстві аналогічний режим. Також закон необхідний для реєстрації вакцин в Україні.   Він надає уряду право реєструвати вакцини для використання за таких умов:  

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського Союзу (щонайменше однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або лікарський засіб, який перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої і доступної альтернативи.

  За наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.   Реєстраційне посвідчення видається строком на рік з можливістю продовження ще на рік. Після виконання всіх зобов’язань, наданих заявником у встановлений термін, дію такого посвідчення можуть продовжити до 5 років.   Напередодні в МОЗ розповіли, як проходитиме вакцинація в Україні. Перший етап вакцинації почнеться відразу після отримання вакцини.   Раніше повідомлялося, що на першому етапі вакцинації в середині лютого будуть щеплені всього 367 тисяч осіб. Ще більш як два мільйони отримають вакцину наприкінці березня.  

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

СБУ була ініціатором введення санкцій проти авіакомпаній, які виконують рейси до аеропортів РФ

Українська стl…