Home НОВИНИ СВІТУ Президент Вірменії виступив за відставку Пашиняна та його уряду
17.11.2020

Президент Вірменії виступив за відставку Пашиняна та його уряду

prezident virmeniyi vistupiv za vidstavku pashinjana ta jogo urjadu d62dff2 - Президент Вірменії виступив за відставку Пашиняна та його уряду

Армен Саркісян (Фото: офіційний сайт Національних зборів Вірменії)

Президент Вірменії Армен Саркісян закликав до відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна та його уряду, а також виступив за проведення позачергових парламентських виборів через ситуацію з урегулюванням конфлікту у Нагірному Карабасі.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій у понеділок,  16 листопада, передає News.am.

Ми програли війну, яку нам нав’язали, як на полі бою, так і на дипломатичній та міжнародній публічній арені, — сказав президент Вірменії.

Саркісян вважає, що відставка уряду та нові вибори є «неминучими».

Впродовж кількох останніх днів я провів десятки політконсультацій та зустрічей з парламентськими та позапарламентськими силами, різними неурядовими організаціями та приватними особами, — сказав він.

За його словами, більшість погоджується в одному питанні: відставка прем’єр-міністра відповідно до Конституції та дострокові парламентські вибори.

Саркісян наголосив на тому, що його спостереження «спрямовані на подолання кризи в ці важкі дні».

Вірменський президент сподівається, що «всі політичні сили зрозуміють відповідальність моменту і гідно виконають свою частину історичної місії».

Нагадаємо, відповідно до тристоронньої угоди, Агдамський район повертається Азербайджану до 20 листопада. До 15 листопада Вірменія повертає Кельбаджарський район, а до 1 грудня — Лачинський район.

У ніч на 10 листопада після того, як прем’єр Вірменії Нікол Пашинян спільно з лідерами РФ і Азербайджану прийняв тристоронню заяву про припинення вогню і перекидання миротворців у Нагірний Карабах, а також про передачу низки районів в регіоні Азербайджану, у Вірменії почалися заворушення і протести. В Єревані угоду сприйняли як капітуляцію.

У столиці Вірменії тривають масові акції протесту з вимогою відставки Пашиняна.

Більше про мирний договір між двома сторонами конфлікту читайте у нашому матеріалі — «Вірменія і Азербайджан припинили війну у Нагірному Карабаху, а виграла Росія»

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Поки українці чекають на ліки проти covid-19, британці вирішили «змішувати» вакцину

Виявилося, що л…