Home НОВИНИ УКРАЇНИ Підсумки СБУ у 2020 році
6 секунд ago

Підсумки СБУ у 2020 році

Хоч на Донбасі вже перемир’я, війна розвідок триває. Російські агенти і надалі планують диверсії та теракти проти українців. Дякуємо контррозвідникам за захист!

У 2020 році контррозвідка СБУ припинила діяльність чотирьох агентурних мереж та затримала одинадцять російських агентів.

Про це інформує пресцентр СБУ.

“Трьох із одинадцяти агентів РФ затримали під час спроби вчинення диверсій і терактів на об’єктах критичної інфраструктури”, – заявили в Службі безпеки України.

сбу 1024x708 - Підсумки СБУ у 2020 році

Зокрема агента ФСБ Російської Федерації, який мав підірвати сховище з аміаком на території ПАТ “Сєвєродонецьке об’єднання “Азот”, засуджено до десяти років ув’язнення.

Вирок у вигляді позбавлення волі на 12 років отримали двоє громадян, які за завданням так званого “Центру Спеціальних Операцій Міністерства Державної Безпеки “ДНР” брали участь у вчиненні теракту на Донеччині.

Ще один агент ФСБ був затриманий на Луганщині. Він намагався передати іноземній стороні секретну документацію щодо розробленого оборонною промисловістю України ракетного комплексу “Нептун”.

“Також агентура спецслужб РФ була виявлена в органах державної влади та серед правоохоронців: колишній генерал-майор СБУ, посадовець одного з міністерств тощо. На території Херсонської та Волинської областей контррозвідка СБУ викрила цілі агентурні мережі. Першою керувала експрацівниця облдержадміністрації, а члени другої збирали інформацію про військові об’єкти регіону”, – додали в пресслужбі.

Загалом у 2020 році за матеріалами контррозвідки розпочато 288 кримінальних проваджень за злочини проти основ національної та громадської безпеки.

Серед цих проваджень 76 стосуються державної зради, півсотні – терористичної та диверсійної діяльності, дев’ять – посягань на територіальну цілісність і недоторканність України, чотири – шпигунства.

Упродовж року також набули чинності 92 вироки, у тому числі 30 за державну зраду і 20 за терористичну діяльність.

підсумки 1024x706 - Підсумки СБУ у 2020 році

Задокументовано порушення норм міжнародного права та достроково припинено акредитації 5 іноземних дипломатів.

Окрім того, контррозвідка СБУ активно працювала у сфері охорони державної таємниці – у 111 випадках скасовано допуск до неї, 125 осіб притягнули до адміністративної відповідальності.

Також викрито 289 фактів іноземного громадянства серед представників органів влади і управління, в т.ч. секретоносіїв.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Локдаун вирішили не переносити

Влада вирішилk…