Home ПОЛІТИКА Нормандський формат рано чи пізно доведеться переписати, він застарів і завів у глухий кут, – Крюкова
2 недели ago

Нормандський формат рано чи пізно доведеться переписати, він застарів і завів у глухий кут, – Крюкова

normandskij format rano chi pizno dovedetsja perepisati vin zastariv i zaviv u gluhij kut krjukova d1c8f00 - Нормандський формат рано чи пізно доведеться переписати, він застарів і завів у глухий кут, – Крюкова

Світлана Крюкова Скріншот із відео

Члени нормандського формату не зацікавлені у його зміні, адже вони є підписантами, відтак відмовитися від цього процесу означатиме для них визнати поразку в дипломатичній стратегії

«Нормандський формат» рано чи пізно доведеться переглядати. Він застарів. Інакше ми будемо перебувати в глухому куті, який вигідний і українській стороні, і російській.

Про це в ефірі ток-шоу «15» на телеканалі ZIK під заявила  журналістка Світлана Крюкова.

Журналістка зауважила, що всі ключові особи України заявляють про необхідність переписання Мінських угод, які були написані на коліні, і, які протирічить реальності.

Про таку необхідність свідчить і невиконання сторонами зобов’язань, прописаних в Мінських угодах. Це, зокрема, повне припинення вогню, відсутність плану по розмінуванню, відсутність законодавчих ініціатив щодо особливого статусу Донбасу та не розведення сил і засобів.   

Зі слів Крюкової, єдиним пунктом Мінських угод, де щось відбувається, є обмін полоненими.

Окрім цього журналістка наголосила на необхідності зміни «нормандського формату».

«Я думаю, що це помилковий формат, який рано чи пізно доведеться переглядати,  який був написаний на коліні як тимчасова історія для припинення вогню. Він застарів. Його доведеться переробляти. Інакше ми будемо перебувати в глухому куті, який вигідний і українській стороні, і російській», – сказала Крюкова.

Вона вважає, що країни-члени «нормандського формату» не зацікавлені у зміні цього формату, адже вони є підписантами, відтак відмовитися від процесу означатиме для них визнати поразку в дипломатичній стратегії. 

«Хто це буде робити? Меркель? Не знаю! «– сказала Світлана Крюкова й додала, що така позиція представників європейських країн впливає на тимчасове замороження переговорного процесу.

Журналістка сподівається, що вже навесні виникне гостре питання щодо відповідальності за вже прийняті рішення, в тому числі європейських лідерів.

«Тоді і буде новий етап», – прокоментувала Світлана Крюкова.

Новини за темою: Кравчук назвав умову для нормандської зустрічі

Нагадаємо, раніше речник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович заявив, що зустріч у «нормандському форматі» лідерів України, Німеччини, Франції та Росії планується до 24 грудня 2020 року.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Міжнародні інституції дали негативні висновки щодо «мовного» закону, але влада їх ігнорує, – експерт

Руслан Бортниl…