Home НОВИНИ УКРАЇНИ Наскільки вдалим був 2020 рік для СБУ у боротьбі з кібератаками та кіберінцидентами: звіт спецслужби
2 недели ago

Наскільки вдалим був 2020 рік для СБУ у боротьбі з кібератаками та кіберінцидентами: звіт спецслужби

Аферою року у сфері кібербезпеки стала схему в податковій на 35 млрд. гривень. Кіберфахівці служби розповіли про результати роботи за минулий рік.

botofermi 1 - Наскільки вдалим був 2020 рік для СБУ у боротьбі з кібератаками та кіберінцидентами: звіт спецслужби

У 2020 СБУ закрила 21 ботоферму з потужністю понад 60 тисяч ботів та припинила роботу близько 3 тис. злочинних веб. ресурсів. Служба безпеки України оприлюднила результати протидії фейкам та пропаганді. За минулий рік кіберфахівці Служби безпеки України зупинили роботу 21 ботоферми, загальною потужністю в понад 60.000 акаунтів та заблокували понад 2.600 сторінок-мільйонників, що використовувалися для розпоширення антиукраїнської пропаганди. За ініціативи СБУ продовжилися санкції стосовно сайтів та порталів країни-агрессора, у тому числі тих, що адмініструються з тимчасово окупованих територій. Служба направила звернення до компаній Google та Apple, щоб заблокувати на їхніх майданчиках заборонені російські додатки. СБУ нейтралізувала 20 хакерських угруповань та зупинила 600 кібератак та кіберінцидентів на інформаційні ресурси органів влади та стратегічних об’єктів. Щодо порушників відкрито майже 500 кримінальних проваджень, у тому числі 129 за несанкціоноване втручання у роботу комп’ютерів, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж. До кримінальної відповідальності притягнули 35 осіб, 6 було засуджено. СБУ викрила схему, організовану колишнім керівництвом Державної податкової служби. Нею через різні податкові «скрутки» і конвертцентри наносилися збитків державі на 35 мільярдів гривень. Також СБУ заблокувала 6 злочинних груп на внесенні недостовірних даних в офіційні реєстри, які зазвичай використовують у різноманітних рейдерських схемах, ліквідувала лабораторію з незаконного виробництванаркотичних засобів та психотропних речовин, вартість вилученого “товару” оцінюють у 10 мільйонів гривень.

Джерело: Пресцентр СБУ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

СБУ була ініціатором введення санкцій проти авіакомпаній, які виконують рейси до аеропортів РФ

Українська стl…