Home НОВИНИ УКРАЇНИ На Донбасі розгорнули спостережні групи
12.04.2021

На Донбасі розгорнули спостережні групи

na donbasi rozgornuli sposterezhni grupi ec51cd1 - На Донбасі розгорнули спостережні групи

Фото: Пресс-центр штаба ООС / Facebook Офіцери української сторони СЦКК ведуть пильне спостереження за діями сепаратистів

Останнім часом почастішали випадки поширення відверто неправдивих звинувачень української сторони у використанні спеціальних автомобілів у військових цілях, відзначили в штабі.

  Українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) розгорнула спеціально створені наглядові групи уздовж всієї лінії розмежування на Донбасі. Про це повідомив прес-центр штабу операції Об’єднаних сил.     Зазначено, що на особовий склад цих груп у взаємодії з військовими підрозділами Збройних сил України покладаються надважливі завдання — безпосередньо контролювати і координувати режим припинення вогню. У випадках порушення Мінських домовленостей незаконними збройними формуваннями вони будуть оперативно проводити верифікацію порушень для своєчасного інформування вищого керівництва України.   Також важливими напрямками роботи спостережних груп є контроль і координація дотримання гарантій безпеки при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури регіону.   Як і спеціально марковані автомобілі Місії ОБСЄ, в місцях розміщення спостережних груп уздовж лінії розмежування перебувають автомобілі української сторони СЦКК, які також розфарбовані в білий колір з нанесеними відповідними розпізнавальними написами.   «Безпосередня присутність автомобілів наглядових груп Української сторони СЦКК поблизу лінії розмежування покликане служити гарантією безпеки в межах підпорядкованих їм регіонів», — підкреслили в штабі.   Там запевнили, що офіцери української сторони СЦКК ведуть пильне спостереження за діями сепаратистів, що заважає їм здійснювати збройні провокації і порушувати режим припинення вогню.   За даними військових, останнім часом почастішали випадки поширення відверто неправдивих звинувачень української сторони у використанні спеціальних автомобілів у військових цілях.   При цьому українська сторона СЦКК «твердо і неухильно дотримується норм і правил Міжнародного гуманітарного права, а також взятих на себе зобов’язань з контролю за виконанням Мінських домовленостей і додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню».     Нагадаємо, минулого тижня заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Росія буде змушена захищати «своїх громадян» на Донбасі в разі загострення конфлікту.   При цьому в Кремлі стягування військ до кордонів України вважають їх внутрішньою справою і запевняють, що РФ не є загрозою для України.    

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

У Хмельницькій області масштабна ДТП з пожежею: четверо загиблих

Фото: facebook.com/policia.Khmelnytskoi.oblasti Ку …