Home НОВИНИ УКРАЇНИ МВФ оцінив податкову політику України
24.11.2020

МВФ оцінив податкову політику України

mvf ociniv podatkovu politiku ukrayini c5b46e6 - МВФ оцінив податкову політику України

МВФ оцінив податкову політику України

Податковій політиці України необхідне вдосконалення, незважаючи на модернізацію, проведену за останні роки, кажуть у фонді.

МВФ вважає, що податкова політика України потребує вдосконалення за рахунок впровадження ефективних інструментів, незважаючи на проведену модернізацію. Про це сказано в офіційному повідомленні МВФ у вівторок, 24 листопада.

«Податкова політика в Україні ведеться відразу за двома напрямками. З одного боку, за ці роки було проведено значну роботу щодо поступового вдосконалення і оновлення податкової системи. З іншого, ставляться під сумнів основні положення існуючої системи», — заявили у фонді.

Зокрема, в Україні були спрямовані «серйозні зусилля» на модернізацію міжнародних аспектів податку на прибуток, а також наближення до стандартів ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку), але деякі кола в Україні «наполегливо прагнуть скасувати податок на прибуток корпорацій».

У фонді пояснили, що основна ідея цих пропозицій полягає в тому, щоб ввести податок на виведений капітал.

«У попередніх звітах Департамент з фіскальних питань МВФ виступав проти прийняття податку на виведений капітал, оскільки це призвело б до значних втрат доходу», — сказано в документі.

Водночас нещодавно в Україні була прийнята прискорена амортизація інвестицій в основний капітал, що є «більш адресним податковим стимулом», який повинен дати очікувані результати.

Нарешті, позитивним для податкової політики називається Програма добровільного розкриття інформації (VDP), яка повинна дозволити платникам податків за певну суму врегулювати фінансові та фізичні активи, за які не сплачувались податки на прибуток.

Нагадаємо, що раніше Шмигаль обговорив з МВФ прогрес України за програмою Stand-by. Денис Шмигаль каже, що «підтримка МВФ — це маркер стабільності для України», і сподівається на позитивний сигнал з боку фонду.

Траншу поки немає. Що чекає на Україну без грошей МВФ

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Доба в ООС: 17 обстрілів, у ЗСУ втрати

Фото: Zik Сепарати…