Home НОВИНИ УКРАЇНИ Мовний закон: шести телеканалам загрожують санкції
24.07.2021

Мовний закон: шести телеканалам загрожують санкції

movnij zakon shesti telekanalam zagrozhujut sankciyi ce2e137 - Мовний закон: шести телеканалам загрожують санкції

Фото: Рixabay У діяльності мовників зафіксовано від одного до шести порушень

Влада перевірила діяльність 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Нацради з телерадіомовлення з проханням ввести санкції проти шести телеканалів за порушення закону про українську мову. Про це він повідомив у вівторок, 20 липня, на своїй сторінці у Facebook.

За словами мовного омбудсмена, його підлеглі 16-17 липня провели моніторинг діяльності 28 телерадіоорганізацій, які здійснюють загальнонаціональне ефірне телевізійне мовлення.

«За результатами моніторингу були виявлені порушення закону про державну мову — фільми і серіали демонструвалися російською мовою телеканалами Інтер, Україна, ICTV, Мега, НТН, К1, про що складено відповідні акти», — йдеться в повідомленні.

Так, найбільше порушень (шість) зафіксовано на Інтері, п’ять — на телеканалі Україна, по два — на ICTV і Мега, по одному — на НТН і К1.

«Зважаючи на зазначене, мною направлено лист до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням застосувати до згаданих телерадіоорганізацій визначені законодавством санкції», — написав Кремінь.

Водночас, наголосив він, на телеканали були направлені звернення, в яких наголошено на необхідності виконати норми закону.

Нагадаємо, 16 липня почали діяти нові норми закону Про забезпечення функціонування української мови як державної. Нововведення торкнулися сфер культури, туризму, книговидання тощо.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

В ОП розібрали проблеми реалізації судової реформи

Фото: Офис през…