Home ПОЛІТИКА Микола Скорик: Кожен повинен мати право обирати, якою мовою розмовляти і вчитися
12.11.2020

Микола Скорик: Кожен повинен мати право обирати, якою мовою розмовляти і вчитися

mikola skorik kozhen povinen mati pravo obirati jakoju movoju rozmovljati i vchitisja 44c1549 - Микола Скорик: Кожен повинен мати право обирати, якою мовою розмовляти і вчитися

Микола Скорик Пресслужба «Опозиційної платформи – За життя»

Кожен повинен мати право вибирати, якою мовою розмовляти і вчитися. Про це сьогодні в Одесі під час круглого столу, присвяченого питанню мовної політики, заявив народний депутат від «Опозиційної платформи — За життя» і кандидат на пост мера Микола Скорик, повідомляє пресслужба партії.

Його команда розробила і готова реалізовувати спеціалізовані міські програми з популяризації та підтримки української, російської мови та мов нацменшин.

«Сьогодні в Україні проводиться політика мовної та культурної дискримінації. Але ще ніколи обмеження і заборони не призводили до культурного відродження. Одеса – багатонаціональне і багатомовне місто. Так історично склалося, і цю реальність влада не має права заперечувати. Тут не повинно бути ніяких мовних, культурних, освітніх обмежень. Право на рідну мову і культуру – невід’ємне природне право людини. Держава і місцева влада повинні його поважати і забезпечувати», — заявив Микола Скорик.

Він зазначив, що одеська влада нічого не робить для захисту гуманітарних і культурних прав одеситів.

«Ми бачимо, що у влади в пріоритеті навіть не стільки захист української мови, як викорінення російської. Вважаю, що в Одесі, в одеських школах повинна бути політика культурного розмаїття. Ми будемо стимулювати вивчення в школах нашого міста мов усіх національних громад: російської, болгарської, грецької – без обмежень. Буде взаємне збагачення культур, і така гуманітарна політика зніме напругу в суспільстві», – упевнений Микола Скорик.

Допомогти в популяризації та підтримці і української, і російської мови, і мов нацменшин могли б спеціалізовані міські програми, які вже розроблені командою Миколи Скорика.

«Як корінний одесит, я бачу і розумію, що необхідно робити в місті для збереження культурного розмаїття Одеси, якою має бути гуманітарна і освітня політика, що проводиться місцевою владою», – зазначив він.

Нагадаємо, 15 листопада відбудеться другий тур виборів мера Одеси.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Ситуація із закриттям телеканалів повернеться до влади мегабумерангом, – Якубін

Олексій Якубіl…