Home ПОЛІТИКА Міжнародні інституції дали негативні висновки щодо «мовного» закону, але влада їх ігнорує, – експерт
4 часа ago

Міжнародні інституції дали негативні висновки щодо «мовного» закону, але влада їх ігнорує, – експерт

mizhnarodni instituciyi dali negativni visnovki shhodo movnogo zakonu ale vlada yih ignoruye ekspert c3ff7c3 - Міжнародні інституції дали негативні висновки щодо "мовного" закону, але влада їх ігнорує, – експерт

Руслан Бортник Скріншот ZIK

Руслан Бортник пояснив, чому так відбувається

Висновки Венеційської комісії, Європейського парламенту, інституції Ради Європи щодо «мовного» закону негативні. Інституції безапеляційно закликають Україну внести зміни до цього законодавства, проте українська влада їх ігнорує.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту «Чудова четвірка» на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний консультант Руслан Бортник.

«Висновки Венеційської комісії з «мовного» закону є, і вони негативні. Є рішення Європейського парламенту – негативне. Є висновки інституції Ради Європи – усі негативні, усі закликають Україну внести зміни до цього законодавства, причому, у дуже жорстких формах закликають, безапеляційних уже. Але ці висновки спокійно ігнорує українська влада, оскільки президент вважає, що таким чином він забезпечує для себе лояльність правих і праворадикальних груп українського суспільства. За рахунок прав людини, за рахунок довіри до себе з боку іншої половини України, ось такий процес ми сьогодні бачимо», – сказав Руслан Бортник.

Новини за темою: Із січня 2021 року мовою обслуговування споживачів стане українська, — мовний омбудсмен

Експерт переконаний, що історія зі штрафами через невикористання державної мови має на меті забезпечити роботу «мовним» інспекторам, які передбачені у законі про мову, а також для формування постійної хвилі інформаційних приводів та конфліктів, які відволікатимуть увагу суспільства від проблеми дискримінації мільйонів українських громадян за мовною ознакою.

Нагадаємо, нещодавно Тарас Кремінь назвав сфери, які з 16 січня повинні перейти на українську мову. За його словами, перехід стосуватиметься сфери торгівлі, а також освітніх, соціальних послуг та медичного обслуговування.

Слід зазначити, що Тарас Кремінь запропонував українцям залишати записи про порушення мовного законодавства в книгах скарг і пропозицій.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Медведчук, Бойко, Тимошенко – політики з найкращим балансом позитиву і негативу, – опитування, профінансоване посольством Нідерландів

Віктор Медведm…