Home НОВИНИ УКРАЇНИ Масова вакцинація. Як вона стартувала в Україні
9 секунд ago

Масова вакцинація. Як вона стартувала в Україні

masova vakcinacija jak vona startuvala v ukrayini 5985379 - Масова вакцинація. Як вона стартувала в Україні

Фото: РБК-Украина Черга на вакцинацію в Києві

У Києві, Львові і Одесі протягом 29-30 травня відкрили центри масової вакцинації для всіх охочих.

В Україні запустили масову вакцинацію від коронавірусу для всіх охочих. Поки, правда, тільки у вихідні дні і тільки в трьох містах — Києві, Львові та Одесі.

Щеплення робили всім українцям, які попередньо зареєструвалися через додаток Дія.

Корреспондент.net стежив за тим, як пройшли перші вакцинні вихідні.

З чергами

У Київському центрі вакцинації, який розгорнули на базі Міжнародного виставкового центру, за вихідні дні вакцинували 3 467 осіб. 1,4 тис. осіб отримали щеплення в суботу, 29 травня, решта — 30 травня. 16 бригад лікарів робили щеплення китайською вакциною CoronaVac.

У Львові центр вакцинації відкрили на базі стадіону Арена-Львів. Там за дві доби вакцинували 1 041 людину.

Одеський Центр відкрився на стадіоні Національного університету Одеська юридична академія 30 травня. За добу в ньому, за інформацією директора департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА Наталії Одарій-Захар’євої, можна вакцинувати 250 — 300 осіб.

У Києві біля центру вакцинації виникли величезні черги, люди стояли в них по кілька годин, чимало так і не встигли отримати щеплення. Центр вакцинації працював з 10 до 18 години.

Міністр охорони здоров’я Олег Ляшко заявив, що в Києві великі черги в Центр вакцинації виникли через те, що за щепленням прийшли всі охочі, а не ті, хто отримав дзвінок від сімейного лікаря. Водночас Ляшко зазначив, що йти на таку вакцинацію слід саме після телефонного дзвінка.

«У нас прохання до всіх приходити в той час і в ті моменти, коли запрошують людей. Я думаю, що Україна рухається до своєї мети — вакцинувати якомога більше українців, щоб подолати епідемію коронавірусної хвороби», — сказав він.

Пункти вакцинації продовжать свою роботу в наступні вихідні.

Хто наступний

Київська влада з цього тижня починає вакцинацію працівників освітніх установ препаратом від коронавірусу Pfizer. Для цих цілей будуть створені 10 центрів вакцинації в різних районах міста.

«У кожному районі визначать навчальний заклад, на базі якого створять центр вакцинації. Найбільш пристосовані для цього шкільні спортивні зали. Там можна оптимально відпрацювати логістику вакцинальної сесії… У кожному центрі працюватимуть одна або дві бригади вакцинації, залежно від кількості охочих зробити щеплення», — розповів заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, всіх педагогів, які захочуть зробити щеплення від Covid-19, заздалегідь попередять про місце і час проведення вакцинації.

Ляшко заявив, що в Україні буде 3,7 мільйона доз вакцини від коронавірусу до кінця червня.

Переваги

Ляшко також розповів, що уряд цього тижня розгляне зміни, які нададуть вакцинованим деякі привілеї.

Станом на 29 травня в цілому в Україні зробили 1 132 821 щеплення. Першу з двох доз отримали 1 008 857 осіб, а завершили вакцинацію, тобто отримали дві дози, 123 964 особи.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Житель Київської області ґвалтував двох дівчаток за згодою їхнього батька

Фото: zakarpatpost.net Постра&…