Home НОВИНИ УКРАЇНИ Лікар розповів, чи треба збивати високу температуру при коронавірусі
21 час ago

Лікар розповів, чи треба збивати високу температуру при коронавірусі

likar rozpoviv chi treba zbivati visoku temperaturu pri koronavirusi 487c716 - Лікар розповів, чи треба збивати високу температуру при коронавірусі

Лікар-інфекціоніст Євген Дубровський розповів, скільки днів лихоманка при COVID-19 вважається корисною.

Противірусний захист на початку захворювання при коронавірусі у частини пацієнтів буває недостатній, що дозволяє вірусу розмножуватися і проникати в легені. Збиваючи лихоманку, ми позбавляємо організм ще однієї ланки захисту, допомагаючи коронавірусу розмножуватися. І цитокіновий шторм в подальшому розвинеться саме через величезну кількість вірусу, що заблокував ключові ланки протизапальних реакцій, коли вже втрутяться ті імунні клітини, яких краще було б не чіпати. Про це повідомив лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський в Facebook.

Лікар пояснив, коли все ж потрібно збивати температуру:

  •     По-перше, коли температура досягає критичних значень (39,0 — 40,0) — оскільки це вже небезпечно.
  •     По-друге, коли висока температура дуже погано переноситься, особливо у дітей (судоми, блювота і т. д.).
  •     Третє — коли лихоманка постійна, тобто тримається протягом багатьох годин і не проходить.
  •     Четверте — коли лихоманка тривала: більш як 5-6 днів.

«Слід чітко розуміти — тривала лихоманка протягом цілого дня виснажує організм. Більш того, для вироблення захисних білків (HSP70) потрібен перепочинок від гіпертермії хоча б на пару годин. Тоді імунні процеси знову запрацюють на повну силу. Терпіти високу лихоманку годинами — немає сенсу», — зазначив інфекціоніст.

Дубровський також пояснив, скільки днів лихоманка вважається корисною.

«У контексті ГРВІ це стосується тільки перших 5-6 днів. Якщо людина продовжує лихоманити далі, необхідно проконсультуватися з лікарем і певні аналізи для розуміння, що відбувається і в чому причина гіпертермії», — зазначив він.

Лікар наголосив, що при коронавірусі лихоманка може зберігатися тривалий час, до двох тижнів і навіть більше. Такий варіант перебігу хвороби дуже поширений. Але потрібно спостереження за пацієнтом: контроль сатурації і лабораторний контроль. Висока тривала лихоманка — це не нормально, і, швидше за все, буде потрібно медикаментозне втручання і додаткові обстеження.

Дубровський також уточнив, що збивати невисоку лихоманку немає сенсу. Це не впливає на патогенез захворювання. Перші п’ять днів збивати високу температуру постійно — теж неправильно.

«Заклопотаність потрібна в разі злоякісної високої гіпертермії, особливо на тлі супутніх захворювань, які тривають більше п’яти днів», — зазначив він.

Євген Дубровський також надав практичні рекомендації лікування гіпертермії в разі коронавірусу:

1. У разі високої лихоманки, вище 38,4 — багато п’ємо, провітрюємо приміщення і збиваємо парацетамолом або ібупрофеном тільки через кілька годин, і то, з метою не знизити до 36,6, а лише на градус-півтора. І потім даємо організму ще пару годин «покачати». Це допоможе імунітету м’яко впоратися з вірусом. Така тактика перші п’ять днів.

2. Якщо лихоманка більше п’яти днів залишається високою (38,0 і вище) — звертаємося до лікаря і робимо необхідні аналізи.

3. Ретельно стежимо за сатурацією — якщо на висоті лихоманки знижується сатурація — це прогностично погано. Але ще підступніше зниження сатурації на низькій температурі. В обох випадках необхідна консультація лікаря і, швидше за все, госпіталізація.

4. Антибіотики не призначаються тільки через наявність лихоманки. Особливо в контексті COVID-19. Тільки лікар має право вирішити, чи потрібні на цих термінах, з такою клінічною картиною і з такими аналізами антибіотики. Призначення антибіотиків в перші дні захворювання коронавірусу призводить до погіршення стану. Ніяка «профілактика» і «про всяк випадок» не працює. Перевірено на власному досвіді вже сотнями пацієнтів. Не повторюйте їхніх помилок. Антибіотики може призначати тільки лікар, і тільки після доказів приєднання бактеріальної інфекції.

5. Гормони в перші п’ять днів не застосовуються. Це ще гірше, ніж необдуманий прийом жарознижуючих. Вимикання імунітету завчасно неефективно і прогностично небезпечно.

6. Не забуваємо — на КТ в разі коронавірусу видно вірусну пневмонію з матовим склом, а не бактеріальне запалення. Матове скло — ділянки скупчення гіалуронової кислоти, яка накопичує в собі рідину. Ні про яке бактеріальне запалення по КТ сказати не виходить. Потрібні УЗД або рентген і аналізи. Тому КТ не робиться як перше дослідження.

Лікар наголосив, що, звичайно ж, кожен конкретний випадок потрібно розглядати окремо. І лікувати пацієнта шаблонними смс-ками, не бачачи і не вникаючи в ситуацію, не можна, оскільки будуть помилки і шкода пацієнту.

«Будьте всі здорові і довіряйте лікарям. Самолікування часто буває не просто неефективним, а й небезпечним», — підсумував він.

Раніше повідомлялося, що в світі різко зросла смертність від коронавірусу. За останні півтора місяці вона збільшилася більш ніж в половину.

Нагадаємо, в Україні у хворих на респіраторні захворювання та грип виявляють коронавірус.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

«Чорні археологи» розграбували скіфський курган у Миколаївській області

Фото: korrespondent.net Збитки…