Home НОВИНИ УКРАЇНИ Конституційна криза: У Раді роз’яснили прийняті рішення
27.11.2020

Конституційна криза: У Раді роз’яснили прийняті рішення

konstitucijna kriza u radi rozjasnili prijnjati rishennja 5099754 - Конституційна криза: У Раді роз'яснили прийняті рішення

Фото: Корреспондент.net Робоча група Ради роз’яснила прийняті рішення щодо конституційної кризи

Урядова група вирішила, що потрібно підняти поріг кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях з 250 прожиткових мінімумів до 500.

Робоча група Верховної Ради з врегулювання конституційної кризи пояснила низку прийнятих рішень. На брифінгу виступив глава групи Денис Монастирський в п’ятницю, 27 листопада.

Він сказав, що за брехню в декларації або неподання декларації повинна бути кримінальна відповідальність.

«Тим не менш, щодо брехні в декларації ми дійшли висновку, що потрібно підняти поріг, з якого стартує кримінальна відповідальність. На сьогоднішній день це 250 прожиткових мінімумів, це приблизно 500 000 гривень… Ми визначаємо, що кримінальна відповідальність стартує з 500 прожиткових мінімумів», — додав Монастирський.

За його словами, якщо нижче за 500 прожиткових мінімумів, то діє адміністративна відповідальність. Також, за його словами, в групі вирішили, що неподання декларації може бути кримінальним проступком, а не злочином.

Монастирський також зазначив, що за брехню в декларації не буде позбавлення волі. Будуть штрафи, громадські роботи та позбавлення посади.

«Окремо неможливо створити НАЗК для суддів. Потрібно ввести запобіжники, які б унеможливлювали вплив НАЗК на суддів», — пояснив він.

Такий законопроект буде готовий вже в понеділок. Він передбачатиме, що перевірка декларацій НАЗК буде за погодженням з Вищою радою правосуддя, а в разі КСУ — із загальним збором суддів. Протокол про порушення в декларації суддів підписує особисто глава НАЗК або його заступник.

Нарешті, робоча група прийняла рішення, що в разі, якщо на суддю будуть тиснути, то він може звернутися до представника Вищої ради правосуддя, від якого піде подання на голову НАЗК.

Напередодні в Раді узгодили низку позицій щодо декларування. Робоча група Ради продовжує шукати шляхи виходу із ситуації, що склалася навколо декларацій.

Також повідомлялося, що НАЗК закрило справи на 30 млн про брехню в деклараціях. Робота антикорупційного органу залишається заблокованою після рішення КСУ. Порушені раніше справи за ознаками корупції закриваються.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Противник знизив темпи наступу — Генштаб

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua Армі…