Home КИЇВ Київ уперше потрапив до міжнародного рейтингу Global cities
28.01.2021

Київ уперше потрапив до міжнародного рейтингу Global cities

kiyiv upershe potrapiv do mizhnarodnogo rejtingu global cities 71421b6 - Київ уперше потрапив до міжнародного рейтингу Global cities

Київ Фото з відкритих джерел

У рейтингу столиця України посіла 89 та 94 позицію зі 151 міста світу

Міжнародний рейтинг «Global cities: нові пріоритети для нового світу» 2020 Global Cities Report вперше включив місто Київ до видань «Глобальний індекс міст» (GCI) та «Глобальний прогноз міст» (GCO). Про це повідомляє Департамент економіки та інвестицій КМДА, з посиланням на офіційне видання рейтингу.

У рейтингу столиця України посіла 89 та 94 позицію зі 151 міста світу.

«Глобальний індекс міст» (GCI) оцінює ділову активність, людський капітал, інформаційний обмін, культурний досвід та залученість громадськості до прийняття рішень. «Глобальний прогноз міст» (GCO) аналізує передумови для майбутнього розвитку, ґрунтуючись на економічних показниках, інноваціях та здатності міста залучати до активної участі талановитий людський капітал.

Як зазначається, укладачі рейтингу проаналізували соціально-економічне становище Києва на момент входження в стан боротьби проти поширення пандемії COVID-19 та перспективи відновлення економіки міста в умовах мінливого світу.

У рамках видання аналітики також відзначили основні наслідки пандемії у великих містах та окреслили низку тенденцій та викликів, які доведеться долати очільникам міст. Автори рейтингу пропонують особливу увагу звернути на три життєво важливі сфери, у яких необхідно рухати інноваційний процес: економіка, соціальна політика та культура.

Новини за темою: Головна ялинка України потрапила в Топ-10 найкрасивіших у Європі

Зокрема, йдеться про збереження конкурентоспроможності, в першу чергу, тих бізнесів, які створюють додану вартість, сприяють забезпеченню стабільності, справедливості та створюють суспільну цінність. Крім того, в умовах розірваних міжнародних товарних ланцюгів необхідно віднайти ресурси для їх підтримки та спрямувати зусилля на пожвавлення і розширення міжміських зв’язків. Трансформації також має зазнати і міський простір. Необхідно переосмислити планування міста та передбачити дотримання умов соціального дистанціювання, вирішення питання екологічної безпеки та забезпечення інклюзивності міського середовища та сервісів.

П’ятірка лідерів Глобального індексу міст (GCI) виглядає так: Нью-Йорк (США), Лондон (Велика Британія), Париж (Французька Республіка), Токіо (Японія) та Пекін (КНР). Замикає десятку лідерів американське місто Вашингтон. Натомість найкращі передумови для відновлення економіки та подальшого розвитку, на думку авторів «Глобального прогнозу міст» (GCO), мають Лондон (Велика Британія), Торонто (Канада), Сінгапур (Республіка Сінгапур), Токіо (Японія), Париж (Французька Республіка) та Мюнхен (Німеччина).

Міжнародний рейтинг консалтингової групи A.T. Kearney, Inc. публікується десятий рік поспіль. У 2019 році укладачі аналізували показники 130 міст світу.

Новини за темою: Куди поїхати в Україні в 2021 році: Топ-15 найцікавіших місць для туристів

Раніше повідомлялося, що українська столиця посіла соте місце у рейтингу зелених міст планети за 2020 рік. 

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Метро на Виноградар: «Київметробуд» подолав чергову відмітку тунелю до станції «Сирець»

Фото: aspi.news Фото: aspi.news Ф…