Home ПОЛІТИКА Кабмін віддав «Нафтогазу» всі родовища газу на шельфі України
25.11.2020

Кабмін віддав «Нафтогазу» всі родовища газу на шельфі України

kabmin viddav naftogazu vsi rodovishha gazu na shelfi ukrayini e8c690b - Кабмін віддав "Нафтогазу" всі родовища газу на шельфі України

Кабінет міністрів України Фото з відкритих джерел

Запаси газу в західній частині Чорного моря оцінюють у 1-2 трлн кубометрів

Кабінет міністрів дозволив передати компанії «Нафтогаз України» дозвіл на видобуток газу на шельфі України строком на 30 років без проведення аукціону. Про це повідомляє «БізнесЦензор» із посиланням на рішення уряду.

Зазначається, що міністр охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський заявив про пропозицію внести цим рішенням зміни в порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами. «Проєктом постанови передбачено можливість отримати НАК «Нафтогаз України» без аукціону спеціальний дозвіл на користування нафтогазоносними надрами на континентальному шельфі в межах виняткової економічної зони України, що дозволить наростити власний видобуток природного газу, створити нові робочі місця і наповнити як місцеві, так і державний бюджети», – висловився урядовець.

Крім того, він додав, що до розробки родовищ «Нафтогаз» зможе приступити одразу після прийняття акту та проходження відповідних процедур. За його словами, в майбутньому компанія зможе залучити до розробки родовищ приватні компанії.

Водночас міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що утримається від голосування за проєкт постанови через недонадходження коштів до держбюджету від збору за продаж спецдозволів.

Відповідно до пояснювальної записки, ресурси шельфу в західній частині Чорного моря становлять 1-2 трлн кубометрів газу і більше 1 трлн тонн нафти з газовим конденсатом, що дасть можливість щорічно видобувати близько 10 млрд кубометрів газу.

Новини за темою: Опалювальний сезон заблокований в 11 населених пунктах, — «Нафтогаз»

Нагадаємо, нещодавно Державна аудиторська служба виявила у роботі НАК «Нафтогаз» порушення, внаслідок яких державний бюджет України недоотримав понад 75 млрд гривень.  Усі порушення стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

На кожному етапі народовладдя блокується органами влади, – Лукаш щодо закону про референдум

Олена Лукаш Ск …