Home НОВИНИ УКРАЇНИ Із бардів у віце-спікери. Історія злету Корнієнка
20.10.2021

Із бардів у віце-спікери. Історія злету Корнієнка

iz bardiv u vice spikeri istorija zletu korniyenka b4313c7 - Із бардів у віце-спікери. Історія злету Корнієнка

Фото: УП У Ради новий перший віце-спікер

19 жовтня народні депутати обрали першим заступником голови Верховної Ради нардепа зі Слуги народу Олександра Корнієнка.

  У Верховній Раді завершилися кадрові перестановки після відставки Дмитра Разумкова. Новим першим віце-спікером парламенту замість Руслана Стефанчука, який пішов на підвищення, став Олександр Корнієнко.   Корнієнко не простий депутат — він ще й чинний глава партії Слуга народу, причому залишати пост він не збирається.   Корреспондент.net згадав біографію свіжоспеченого спікера.  

Бард-пісняр

  Корнієнко починав свою кар’єру в якості журналіста, потім був концертним директором і менеджером української рок-групи Крихітка (до цього — Крихітка Цахес) і виконавчим продюсером творчого об’єднання Остання барикада.   Був Корнієнко і соціальним тренером, і бізнес-тренером, і консультантом з розвитку.   Разом з другом Корнієнко складав пісні і виконував їх у барах у рамках проекту 2Саша.  

 

Політична кар’єра

  З 2006 року Корнієнко серед іншого займався і політичним консультуванням на виборчих кампаніях. Працював з різними силами і кандидатами. У 2015 році працював у штабі кандидата на посаду міського голови Миколаєва від Самопомічі Олександра Сенкевича.   У команді Володимира Зеленського Корнієнко перебуває з самого старту політичного шляху нинішнього президента. Корнієнко координував волонтерський проект ЗеКоманда, організовував роботу з наповнення виборчих комісій, проект День виборів.   З травня 2019 року — на позачергових парламентських виборах 2019 року, керівник передвиборчого штабу партії Слуга народу. Обраний народним депутатом України від партії Слуга народу, №7 у списку. Перший заступник голови фракції Слуга народу.   10 листопада 2019 року Слуга народу обрала Корнієнка головою партії замість Дмитра Разумкова. Тепер Корнієнко зайшов і до президії парламенту, причому так виходить, що теж замість Разумкова.   Після призначення віце-спікером Корнієнко не збирається залишати пост глави партії. «Що стосується мого керівництва партією Слуга народу — закон не має заборон на цей рахунок, це політична посада. Глава Верховної Ради, перший заступник і заступник голови Верховної Ради — це політичні посади, як і глава партії. Немає обмежень. Це не державна служба, це просто окремі посади публічної служби, скажімо так», — заявив Корнієнко.   На питання, як він планує суміщати посаду першого віце-спікера парламенту і глави партії, Корнієнко сказав, що більше працюватиме і менше спатиме.  

 

Великі плани

  Корнієнко під час виступу перед обранням першим віце-спікером сказав, що смарт-державі потрібен «смарт-парламент». Він хоче зробити так, «щоб реформи не тонули в парламенті».   Корнієнко заявив, що парламенту потрібна модернізація, інакше довіра до Верховної Ради, яка зараз становить 3%, далі падатиме. Подолання «парламентського спаму» він назвав серед тактичних завдань.   «Парламент повинен залишатися місцем для дискусії… але парламент — це не тільки місце для дискусій. Верховна Рада — це орган, від якого люди чекають результатів для себе. Процедура важлива, демократія — це процедура, але хто сказав, що ми повинні неухильно слідувати процедурам, які були створені в епоху старої політики і були налаштовані на те, щоб законсервувати головні її риси: корупцію і брехню. Хіба ми не маємо права змінити процедуру заради більш ефективного і дієздатного парламенту? Якщо ми з вами змінили карту України, скасували ганебний мораторій, відкрили ринки, у нас має вистачити політичної волі та експертизи реформувати і регламент Верховної Ради. Потрібна комплексна реформа парламентських процедур і процесів, інакше парламент далі товктиме воду в ступі, гальмуючи процес трансформації країни», — заявив Корнієнко.   Також новий перший віце-спікер сказав, що він — прихильник «опозиційного дня», який би раз на місяць міг проходити в парламенті.    

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

РФ може припинити транзит газу — Вітренко

Немає нічого, н…