Home ПОЛІТИКА Гужва: Дії Вселенського Патріарха пов’язані з активізацією американської зовнішньої політики у Східній Європі
25.11.2020

Гужва: Дії Вселенського Патріарха пов’язані з активізацією американської зовнішньої політики у Східній Європі

guzhva diyi vselenskogo patriarha povjazani z aktivizaciyeju amerikanskoyi zovnishnoyi politiki u shidnij yevropi a380777 - Гужва: Дії Вселенського Патріарха пов'язані з активізацією американської зовнішньої політики у Східній Європі

Ігор Гужва. Фото: Ігор Гужва/Facebook

Дії Вселенського Патріарха пов’язані з активізацією американської зовнішньої політики в Східній Європі. Про це заявив головний редактор видання «Страна.UA» у програмі «Люди» на телеканалі «112 Україна».

«Я б почав з продовження того, про що тільки що говорили в студії, з приводу ситуації з Варфоломієм, з його заявами і взагалі навколо церкви в Україні. Це також взаємопов’язано з більш глобальним контекстом, тому що зараз вже виходить на фінішну пряму ситуація з виборами в США і справа йде вже до визначення остаточного переможця. І якщо цим переможцем стане Байден, то, в принципі, вже видно певні обриси його зовнішньої політики, в тому числі, за тими кандидатурами на ключові посади, які він називає. І по цих кандидатах і по тих тезах, які вони і раніше озвучували, і озвучують зараз, в принципі, вже зрозуміло, що політика США буде більш активна на східноєвропейському напрямку, в тому числі, ймовірно, і з церковного питання», – зазначив він.

Гужва нагадав, що свого часу Держдепартамент США брав дуже живу участь у створенні Православної церкви України і кооперації її з Патріархом Варфоломієм.

«Тому все те, що зараз відбувається, всі ці заяви потрібно дивитися в такому, більш широкому контексті. Досі одна з небагатьох сфер, де Зеленський, дійсно, в кращу сторону відрізнявся від свого попередника — це була церковна сфера. Принаймні, не було такого брутального тиску на українську православну церкву, яка була в останній період правління Порошенка. Тобто, Зеленський дуже акуратно, як правило, коментував всі ці питання. Але зараз ми бачимо, що створюється така дуже велика напруга. Його зустріч з Патріархом Варфоломієм у Стамбулі нещодавно, його запрошення на День Незалежності в Україну — це все показує, що його намагаються таким чином направити на продовження тієї лінії, яка була при Порошенку. І таким чином створити якусь точку напруги в українському суспільстві. Ну, я сподіваюся, що і Зеленський, і представники його оточення, які також дуже акуратно весь час коментували це питання, — вони розуміють ту загрозу і не захочуть ще й втрачати тут очки і отримувати напругу з питання, яке їм нічого не додасть. Це може додати, припустимо, Порошенко, це може додати тим силам, які будуть захищати українську православну церкву. Але кому-кому, а Зеленському від цього точно нічого хорошого не буде. Сподіваюся, що це він розуміє», – додав Гужва.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Ситуація із закриттям телеканалів повернеться до влади мегабумерангом, – Якубін

Олексій Якубіl…