Home НОВИНИ УКРАЇНИ Фахівці оцінили масштаб кібератаки на держсайти
5 секунд ago

Фахівці оцінили масштаб кібератаки на держсайти

fahivci ocinili masshtab kiberataki na derzhsajti e20042d - Фахівці оцінили масштаб кібератаки на держсайти

Розслідування кібератаки триває

Під час атаки хакерів постраждали близько 70 сайтів. До розслідування атаки хакерів на урядові сайти України підключилися міжнародні партнери.

В Україні відбулася наймасштабніша хакерська атака на сайти держорганів. Вона є найпотужнішою за останні чотири роки. Про це на брифінгу у п’ятницю, 14 січня, заявив заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора.

«На жаль, можемо констатувати, що за останні чотири роки — це найпотужніша атака. Принаймні з огляду на її охоплення», — зазначив Жора.

За його даними, під час хакерської атаки на українські урядові інтернет-ресурси постраждали близько 70 сайтів.

Він зауважив, що поки що невідомо, хто саме може стояти за кібератаками. Наразі триває розслідування, до з’ясування деталей підключилися міжнародні партнери.

«Хочу зауважити, що наші міжнародні партнери запропонували нам допомогу у розслідуванні цього інциденту», — сказав Жора, додавши, що українські фахівці активно взаємодіють із цього питання з міжнародними партнерами.

Нагадаємо, в ніч на 14 січня відбулася глобальна хакерська атака на сайти українського уряду. Були зламані сайти сервісу Дія, Кабміну, МЗС, ДСНС. На стартовій сторінці МЗС було оголошення з погрозами, написане трьома мовами: українською, російською та польською.

При цьому у Мінцифри запевнили, що дані українців у безпеці, оскільки в результаті кібератаки постраждала працездатність деяких урядових сайтів, а не реєстрів.

Більшість урядових сайтів, як і раніше, не працюють. До них додалися ресурси судової системи.

Кібератака в Україні: ЄС обіцяє екстрену допомогу

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

СБУ розслідує обставини атаки на держсайти

Фото: СБУ Більш…