Home НОВИНИ УКРАЇНИ Диверсія проти країни — експерти про депутатську реформу СБУ
30.11.2020

Диверсія проти країни — експерти про депутатську реформу СБУ

Реформа Служби безпеки України, яку розробив і пропонує до розгляду комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, – це руйнування спецслужби і диверсія проти держави. Про це ряд експертів заявили в ефірі програми «Народ проти», де обговорювався законопроект про СБУ.

reforma sbu 1024x472 - Диверсія проти країни - експерти про депутатську реформу СБУ

«Я бачу, що пропонують: скоротити, викинути зі спецслужби практично 2/3 особового складу – це не реформа, це навіть не кадрові чистки. Це масова різня… Диверсія проти спецслужби – це диверсія проти країни», – заявив народний депутат Максим Бужанський.

Він вважає, що враховуючи провальний досвід реформ судової і прокуратури, закон про СБУ має бути підготовлений з урахуванням позиції Служби.

З ним погоджується експерт Юрій Михальчишин. Він наголошує, що комітет проігнорував президентський варіант, а натомість на розгляд ВР потрапив «абсолютно дикий законопроект».

«Це підміна понять, ґвалтування букви і духу закону, ламання через коліно ще діючих процедур в нашій країні, і парламент втягується у цю гру», заявив Михальчишин.


Загалом експерт назвав даний законопроект непрофесійним. Зокрема, тому що його готували фахівці, далекі від розуміння діяльності спецслужби.
У процесі дискусії звернули увагу на те, що голова робочої групи, яка розробляла комітетський законопроект, нардеп Мар’яна Безугла має медичну освіту, не є фахівцем в питаннях нацбезпеки і навіть не змогла відповісти на прості питання щодо специфіки роботи Служби.

«Я би не довірив вам реформу СБУ. Мені здається, для цього потрібні більше досвіду і відповідальності. Краще не ламати, а як у лікарів, – не нашкодь. Звідки така самовпевненість, що ви впораєтеся, і що буде, якщо ні?», – запитав колегу Бужанський.


У свою чергу ексочільник СБУ Ігор Смешко заявив, що скорочення СБУ потрібне, але той варіант закону, який він бачив, – «це щось страшне».


Також, обговорюючи реформу СБУ, всі експерти висловили негативне ставлення до норми, яка дозволить закриття ЗМІ без судового рішення, на основі звернення СБУ до Нацради з питань телебачення. Саме таку норму запропонував Комітет ВР у своєму законопроекті.

Повний ефір програми «Народ проти»:

Джерело: Телеграм канал «Push-news»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Противник знизив темпи наступу — Генштаб

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua Армі…