Через коронавірус легальних ялинкових базарів у Києві стало менше
РИА Новости
Ринок продажу живих ялинок падає попри жваву торгівлю
Цього року попит на ділянки для ялинкових базарів помітно впав. Про це пише Ксенія Цивірко у матеріалі для 112.ua «Зелені ялинки і сірі схеми. Скільки коштує новорічне дерево – 2021 і як купити його легально», посилаючись на комунальне підприємство «Світоч».
«Багатьом змішав карти коронавірус: підприємці не знають, яким буде попит і чого очікувати від ринку. Інших не влаштовують розміщення і логістика. Цього року ми пропонуємо 57 адрес, і 12 з них все ще не зайняли», — розповіли в КП.
У Києві питаннями виділення ділянок для ялинкової торгівлі займаються кілька комунальних підприємств, з якими потрібно буде укласти договір: його вартість в середньому становить 5 тис. грн. Також продавати хвойні дерева можна і на території комерційних ринків: з їх адміністрацією укладається угода, а підприємець зобов’язується щодня сплачувати «ринковий збір».
Ринок продажу живих ялинок падає попри те, що, за підрахунками автора матеріалу, за 2 тижні жвавої торгівлі одна точка приносить близько 2 тис. дол.
«Загалом офіційні розцінки дуже скромні: для купівлі високої двометрової ялинки 300 грн вистачить з головою. Однак скористатися такою вдалою пропозицією можуть тільки ті, хто живе неподалік від лісгоспу або має власне авто для перевезення. Решта в пошуках новорічного дерева вирушає на найближчий ринок, де покупців чекають все ті самі ялинки з лісгоспу, але вже в 5-10 разів дорожче», — підкреслює автор.
Що ж стосується заготівель дерев від лісових господарств, то в цілому по країні є можливість легально зрубати всього 520 тис. хвойних дерев. Також законно живі дерева можуть вирощувати фермери. Втім, автор матеріалу вказує, що в умовах пандемії коронавірусу страждає не тільки пропозиція, а й попит на ялинки.