Home НОВИНИ УКРАЇНИ Чехія відмовилася від «жіночих» прізвищ
3 дня ago

Чехія відмовилася від «жіночих» прізвищ

chehija vidmovilasja vid zhinochih prizvishh 3ff0947 - Чехія відмовилася від "жіночих" прізвищ

Фото: Unsplash Мешканкам Чехії дозволили відмовитися від суфікса жіночого роду в прізвищі

Опитування громадської думки, проведене в країні, показали, що жінки почали віддавати перевагу чоловічій формі прізвища без суфікса «ова».

Мешканки Чеської Республіки зможуть відмовитися від додавання суфікса «ова» до свого прізвища в документах. Відповідні поправки в закони про діловодство підписав президент країни Мілош Земан. Про це в неділю, 11 липня, повідомили у виданні Novinky.cz.

До цього в Чехії до жіночого прізвища додавали суфікс «ова», щоб вказати на жіночий рід. Дане правило стосувалося й іноземних прізвищ.

Так, наприклад, канцлера Німеччини Ангелу Меркель в Чехії називали «Merkelová», а американського політика Хілларі Клінтон — «Klintonová».

Не застосовувати суфікс дозволялося тільки одруженим з іноземцями громадянкам і тим, які мають посвідку на проживання в іншій країні.

Низка лінгвістів вже виступили проти нововведення. Вони вважають, що усунення суфікса може призвести до плутанини, оскільки не буде зрозуміло, йдеться в документах про чоловіка чи жінку.

Раніше міністерство внутрішніх справ ПАР виступило з пропозицією узаконити поліандрію — форму сімейних стосунків, в якій в однієї жінки кілька чоловіків.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

В Україні за добу понад 600 випадків COVID-19

В Україні стаб …