Home НОВИНИ УКРАЇНИ Битва за Київ: Зеленський зробив заяву
3 недели ago

Битва за Київ: Зеленський зробив заяву

bitva za kiyiv zelenskij zrobiv zajavu e21ca3b - Битва за Київ: Зеленський зробив заяву

Фото: Пресс-служба президента Украины Володимир Зеленський вшанував пам’ять загиблих у битві за Київ

Звільнення Києва – це історія безмежної байдужості та жорстокості «великих» керівників та безмежного подвигу великих бійців, які звільнили місто від нацистів, зазначив президент України.

Президент Володимир Зеленський у день 78-ї річниці визволення Києва від нацистських окупантів поклав квіти у залі пам’яті Пам’ятника-музею визволення Києва, розташованому на території Національного музею-заповідника Битва за Київ у 1943 році у селі Нові Петрівці Київської області. Про це повідомляє прес-служба глави держави у суботу, 6 листопада.

«Звільнення Києва – це історія безмежної байдужості та жорстокості «великих» керівників та безмежного подвигу великих бійців, які звільнили місто від нацистів», – зазначив Зеленський.

Він нагадав, що лише за офіційними даними, втрати у битві за Дніпро становлять 417 тисяч загиблих. У боях за Київ загинуло до 240 тисяч солдатів та офіцерів. Але згідно з підрахунками низки істориків, загальна кількість загиблих як мінімум удвічі більша, адже мобілізованих через польові військкомати часто не брали на військовий облік, щоб не погіршувати статистику втрат.

«Навіть не одягнені у форму і вкрай погано озброєні, сотні тисяч наших предків були кинуті в бій за визволення Києва. На вірну смерть. Ми ніколи не забудемо, якою ціною 6 листопада 1943 року столицю України було звільнено від нацистських окупантів», — наголосив Зеленський.

«Вічна пам’ять та слава всім, хто звільнив Київ від нацистських загарбників», – додав він.

Глава держави також поспілкувався із ветеранами бойових дій на сході України та доручив голові Київської обласної державної адміністрації Василю Володіну активізувати створення на території музею-заповідника Центру національно-патріотичного виховання.

Раніше Зеленський заявив про відповідальність СРСР нарівні з нацистською Німеччиною за розв’язання Другої світової війни. Ці заяви він зробив під час свого візиту до Польщі.

У свою чергу, президент РФ Володимир Путін засудив Зеленського за слова про Другу світову війну. Заяви про відповідальність Радянського Союзу у розв’язуванні війни можу позначитись на відносинах між Україною та Росією, попередив російський лідер.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

РФ може припинити транзит газу — Вітренко

Немає нічого, н…