Home НОВИНИ УКРАЇНИ 150 країн та збитки компаніям понад $80 млн: СБУ викрила транснаціональне хакерське угруповання
1 минута ago

150 країн та збитки компаніям понад $80 млн: СБУ викрила транснаціональне хакерське угруповання

17 лютого цього року Служби безпеки України заблокувала діяльність транснаціонального злочинного хакерського угруповання. Спецоперація проводилась у межах міжнародного співробітництва із компетентними органами США та Франції.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

sbu zablokuvala dijalnist hakerskogo ugrupovannja shho sprichinilo zbitkiv na 80 mln - 150 країн та збитки компаніям понад $80 млн: СБУ викрила транснаціональне хакерське угруповання

СБУ викрила хакерів, які завдали збитків компаніям Європи та США на $80 млн. Спецоперація проводилася у співпраці з компетентними органами США і Франції.

Відомо, що з вересня 2020 року цими хакерами було уражено понад 150 компаній країн Європи та США. В ході розслідування співробітники СБУ встановили, що на території України діяла група осіб, яка використовувала шкідливе програмне забезпечення «Egregor».

За його допомогою хакери здійснювали шифрування комп’ютерних мереж іноземних компаній, викрадали персональні дані, а також блокували роботу вебресурсів.

«У лютому 2021 року правоохоронці припинили діяльність зловмисників. Під час слідчих дій вилучено комп’ютерну техніку із вірусом «Egregor», інформацією про уражені комп’ютерні мережі та інші беззаперечні докази протиправної діяльності», — повідомляє прес-центр СБУ.

Також у ході розслідування вдалось дізнатись, що зловмисники вимагали значні суми грошей, здебільшого у криптовалюті, за дешифрування уражених комп’ютерних мереж та нерозголошення викрадених конфіденційних даних.

Наразі організатору та усім учасникам висунуто підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189 (вимагання), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Check Also

Свята 18 лютого 2021: день в історії, прикмети, іменини

Фото: pixabay.com Свята в …