Військовий стан. Аналіз того, що відбулось від Віталія Купрія.

0
1246

Блюзнірство «опозиції» або як Порошенко узурповував владу

Хроніки введення воєнного стану. Аналіз того, що відбулось.

Командування ВМФ України надає вказівку кораблям іти з Одеси в Маріуполь. Зброї на кораблях немає. Мета переходу не зрозуміла. З цього приводу я направив заяву в правоохоронні органи для розслідування.

Росіяни із задоволенням ідуть в атаку, не чують радіо, таранять, стріляють. Таке враження, що знають, що відсічі не буде. Наших моряків захоплюють у полон. Одночасно Росія, користуючись сумнівними нормами міжнародного права, скликає Радбез ООН. Путін знає, що йому нічого за цей інцидент не буде. Міжнародна спільнота все проковтне.

Порошенко раніше не вважав за потрібне вводити воєнний стан навіть у набагато гірших умовах, але скликає РНБО. Турчинов рекомендує Порошенку ввести воєнний стан по всій Україні на 60 днів. Аваков погоджується. Без «Народного Фронту» за таке рішення Рада не проголосує, тому це було архіважливо. Кремлівський план починає працювати, як мінімум Порошенко в це вірить.

Порошенко на засіданні РНБО заявляє, що конституційні права людей обмежуватись не будуть. Хоча це суперечить статті 19 Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Зокрема, цією нормою забороняються вибори, масові зібрання та протести, референдуми. Щоб зняти цю проблему я вношу відповідний законопроект.

Скликається позачергове засідання ВРУ в понеділок о 16:00. За годину до цього засідає Комітет з нацбезпеки і оборони. Його голова Сергій Пашинський заявляє: «Мінімум обговорення та голосуємо». На засіданні виступає представник «Самопомочі» Оксана Сироїд із гострою критикою законопроекту про введення воєнного стану. Незважаючи на це її колега Тарас Пастух голосує «За». Блюзнірство.

Початок засідання Верховної Ради, депутатам роздають текст Указу президента. Там у пункті 3 вказується, що можуть обмежуватись усі конституційні права, які тільки дозволено законом. І на працю, пересування, навіть освіту.

Олег Ляшко і Юлія Тимошенко разом зі своїми депутатами однопартійцями вимагають у Парубія зробити перерву для консультацій із Порошенком. Мають на це законне право. Я включаю пряму трансляцію на Фейсбуці та показую як Парубій не наважується на виконання норм Регламенту. Причина – по плану одразу в парламенті мав виступити з піар-промовою Порошенко, залишити залу, а депутати не змогли б вплинути на ситуацію.

Проте прямо незадовго до початку засідання у ВР фракція «Народного Фронту» вирішує не підтримати ініціативу про введення воєнного стану на 60 днів, лише на 30. Це удар під дих гаранту. План розвалюється. Порошенко відміняє виступ із трибуни, на яку я б його не пустив. Помічники президента забирають із зали Ради український прапор, ставлять його десь у кулуарах і Порошенко вимушено дає публічну заяву, що впроваджується на 30 днів воєнного стану. Це також давало йому можливість заблокувати проведення президентських виборів у березні наступного року. Адже їх мала б призначити Верховна Рада до 21 грудня та часу вже б не було.

Продовження трансляції з Верховної Ради з приводу введення воєнного стану

Опубліковано Віталій Купрій Понеділок, 26 листопад 2018 р.

Підступний план був викритий. Наступив переломний момент. Можливо втрутились американці. Порошенко погоджується, що разом із введенням воєнного стану буде вирішено питання призначення президентських виборів.Уже після 19 години парламент починає розглядати питання по суті. Виступає секретар РНБО Олександр Турчинов, начальник Генштабу Віктор Муженко, Міністр закордонних справ Павло Клімкін, лідери фракцій і груп, Прем‘єр-міністр Володимир Гройсман і нарешті президент Порошенко.

Майже всі опозиційні політики критикують введення воєнного стану з різних причин. Тимошенко та Ляшко вказують на масштабне порушення конституційних прав, Березюк на те, що вводити воєнний стан треба там, де є агресія. На виступаючих представників влади ллються погані репліки. Сергій Власенко навіть називає Ірину Геращенко підстилкою, за що потім буде публічно вибачатись.

Під час виступу Порошенка я сидів поряд із ним на місці фракції «Самопоміч». Робив трансляцію та коментував брехню президента – коли він не бачив необхідності вводити воєнний стан під час Іловайську, про його інвестиції в Росію. Порошенко не втрима

вся, зупинив промову та сказав мені: «Помовчіть». У цей час представники «Самопомочі» прийнялись захищати президента та заважати мені вести відеозйомку. Я був змушений сказати голосно: «Йдіть ви всі на х…р разом зі своїм Порошенком». Президент знову зупинив промову та зробив мені зауваження, щоб я не лаявся.

Порошенко з трибуни заявив, що підписав новий Указ, в якому просить ввести воєнний стан лише в областях, які межують із Росією та Придністров‘ям. Права людей не будуть порушені. Також погодився, що воєнний стан вводиться лише на 30 днів. Проте й тут збрехав, бо ніякого указу він не переробляв, не встиг. А права людей вже обмежені по закону, незважаючи на заяву президента. Про це я писав вище.

У кінці промови Порошенка Ляшко підбіг до Тимошенко та попросив її підписати заяву Парубію. Це робилось для того, щоб мати можливість виступити з трибуни. Після отримання підпису, Ляшко так швидко побіг повз Порошенка до Парубія, що деякі депутати з БПП подумали, що буде напад на президента. Іван Мельничук швидко побіг за Ляшком, за ним на захист Ляшка побіг Сергій Рибалка. Зав‘язалась невеличка бійка, був зламаний суфлер, на якому висвічувався текст промови президента. Порошенко був білий як крейда, повністю дезорієнтований. Як і треба бути корумпованому президенту під час відвідування парламенту. Сховався за трибуною поки йшли заворушення.

І ось час Х. Йде голосування та ті, хто нещадно критикували Порошенка й «опікувались» про права людей – Тимошенко, Ляшко, Березюк… голосують за авантюру Порошенка, ним же сплановану. Про людей всі забули. Мабуть Порошенко знає як переконати своїх опонентів розвернутись на 180 градусів. А може це й не опоненти зовсім? Породження однієї системи. Жах.

Нагадаю, що в 2014 році Порошенко заявляв, що не можна вводити воєнний стан, бо МВФ не дасть нам кредит. Але зараз нам все дають. Так хто брехун?